Srpen 2006

Sláva Benzínovi :)

17. srpna 2006 v 11:35 | Ellanor |  O mně a o stránkách
Chystám novou verzi stránek ellanor.wz.cz, už to nebude jen provizorní skladiště.. už to bude něco, co se nebudu stydět si dát do infa :o) Zároveň takový referát na pokračování z mé studijní stáže (inspirovala jsem se Bubu a Gudrun, diky holky :)..
Skládám součásti, ze kterých se ta stránka bude skládat. Už chvíli mám blog, od pondělka mám krásnou přepínací galerii udělanou v JavaSkriptu a novou verzi přidávání komentářů. Ještě udělám(e) druhou pro vzkazník..
Ještě chybí dodělat gif loga a další odkazy do menu.. Občas mě chytá lenora, tak snad to bude než odjedu, kdyžtak potom..

A proč se tento článek jmenuje tak jak se jmenuje ? Protože za to všechno programováni (a vyvolávání fotek) vděčím Benzínovi :-*...

Černá vlajka

12. srpna 2006 v 0:31 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Když jsem dnes šla kolem radnice, tak mi zatrnulo.. černá vlajka.. mé největší obavy se potvrdily když jsem na nástěnce našla parte. Zítra je pohřeb, odložila jsem odjezd k Lukášovi o další den..
Byl to hlavní architekt města Zlína, pan ing.arch. Pavel Novák, můj šéf z práce, u kterého jsem vloni strávila pět a půl měsíce. Tolik jsem se těšila na nové vydání knížky o Baťovské architektuře i s věnováním..
Nechce se mi moc rozepisovat, ale zrovna dneska jsem si říkala, že pan Dvořák a pan Novák jsou dva nejsluníčkovatější chlapi co znám.. o panu Dvořákovi napíšu pozděj, dnes ráno mě hrozně potěšil..
Pan Novák se mnou byl v práci spojený, přestože jsem byla na některé věci nezodpovědná zmatkářka. Viděl ve mě perspektivního člověka, respektive architekta..
Mám takový divný pocit, že osud zlínské architektury se převalil na nás mnohem větší vahou.. ale kde je nám konec ? Kristýna v Singapuru, Tomáš v Brightonu, já v Brestu.. a co já vůbec ?!.. další zlínští študáci architektury jsou taky kdovíkde, většinu ani neznám, těžko posuzovat jejich vztah ke Zlínu.
O Zlín se má kdo starat. Teď. Současných architektů je kupa, někdo se ale bude muset starat o ty "chalupy" (jak pan architekt říkával) po nich...

Má milovaná Praktica je opět v čoudu :(

9. srpna 2006 v 14:57 | Ellanor |  Foto a grafika
Nedá se nic dělat, jak mám ráda ty staré stroje, tak se nemůžu smířit s jejich "smrtelností"..
Moje Praktica LTL, kterou kdysi dostala mamka od dědy a kterou jsem si pak vzala já, je po x opravách opět pokažená na tom samém místě - špatně přetáčí film..
Vydrželo mi to asi rok, cca deset, spíš dvacet filmů jím prošlo a zase se mi asi zlomila ta malinká součástka, kterou mi (úžasný) pan opravář dával novou z nějakého starého rozebraného stroje..
Teď mi nezbývá než mu zas zavolat. Ale pořád to oddaluju, má totiž už dlouho u sebe jiný starý foťák od dědy, nějaký na svou dobu velmi kvalitní Olympus asi z 80. let.. a už tehdy říkal, že ta oprava bude náročná a drahá..
Jsem srab :(.. nevím čím budu fotit v Bretani..Šijeme nové peřiny

9. srpna 2006 v 14:13 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Babička naša milá nás dnes opět navštívila.. krásně nám vyčistila a promazala náš (hlavně mnou) milovaný šicí stroj značky Minerva. Pak jsme přerovnali asi osm metrů sýpkoviny a teď to babča bude stříhat a začne šít nové peřiny, které mamka s taťkou už potřebujou jak sůl :)..
Takže pokud to tu dobře dopadne, poreferuju pozděj jak se takové peřiny šijí, jak se v čistírně plní vyčisěným peřím, jak a kdo řeší prošívání atpod :o)...

Jinak mé chystání do Fr. dostavá další rozměr, páč už je nejvyšší čas na zjišťování způsobu odpravy a lístku.. taky má sháněcí panika dostává nové konkrétnější rozměry :o)..

Zatim čauky, toť můj první zkušební článek :o)..


Dodatek k palubnímu deníku - Hvězdný čas 17082006. :)
Peřiny jsou hotové. Pokud se budete do něčeho podobného vrhat mám pár rad:
Zavolejte si dopředu do firmy kde vám budou to peří čistit a zeptejte se, jak moc mají být ty nové kapny zašité. Mamka tam volala, ale byla málo průrazná a paní ji nedostatečně pochopila, takže to neřekla. Peřiny byly zašité na třech stranách obdélníka, ale měli být jen na těch kratších stranách, takže to na místě musela mamka párat (babča to pro jistotu prošila trojitě :). Nacpání a prošívání udělají ve firmě..
Celkově vás dvě nové peřiny (bez polštářů) vyjdou na cca tisícovku materiál a stejná částka na čištění a došívání v čistírně. Takže celkem dva kapry :)..