Cestovní hor(or)ečka

16. ledna 2007 v 20:09 | Ellanor |  Stáž ve Francii 2006/7
Tak jsem opět v Brestu, přes vánoce jsem se k netu nedostala, ale koho by tu taky zajímalo čtení o rodinných návštěvách a o soustavném mlsání cukroví, že ? :o)..
Včera jsem poprvé v životě letěla letadlem. Let byl hladký, naprosto bezproblémový až by se dalo říct nudný :).. Na pařížském letišti Orly se včak situace rychle obrátila v nezapomenutelný zážitek.
Z velké části je to moje blbost, že jsem si s sebou nevezla žádnou hotovost. Bylo mi řečeno, že druhá část stipendia přijde na začátku ledna a na to jsem stále čekala jak na smilování. Protože jsem před pár dny kupovala nový foťák, který v podstatě zaplatil celý taťka, bylo mi blbé říct si hned o další peníze.. když stýpko stále nepřicházelo, rozhodla jsme se, že to chvíli v mínusu vydržím.

Chtěla jsem vybrat hotovost až v Paříži na letišti. Ale nejen proto, že mám už třetí kartu a tedy třetí pin do hlavy (nemluvě o dveřích na čtyřmístné kódy tady ve Francii).. jsem si ten ke francouzské kartě popletla. Po dvou pokusech, jsem ji vytáhla a jala se přemýšlet jak ty čísla vlastně mají jít za sebou. Došlo mi, že tam ťukám číslo baráku, kde bydlí kámoška. Přesvědčena, že teď už to vím správně, šla jsem po chvíli k tomu samému bankomatu. Číslo bylo opět špatně a protože si mě ten bankomat pamatoval, dal mi jen jeden pokus (což jsem vůbec nevěděla) a kartu mi sežral...

Carte capturée - merci do votre visite
Karta zablokována - děkujeme za návštěvu

Můj český účet jít do mínusu nedovoloval, což je taky moje blbost, že jsem si to nezjistila a neomlouvá mě, že jsem to nikdy zatím nepotřebovala..
Takže jsem zůstala trčet v Paříži na letišti s dvouma batohama, jedním Eurem rovným a dvěma jízdenkama, které mi zbyly z říjnového školního výletu. Právě ty jízdenky mě zachránily. Nechala jsem si poradit, jak mám na ně dojet z poměrně vzdáleného Orly na nádraží Gare de Montparnasse odkud odjíždí vlak do Brestu. Před nádražím jsem naštěstí našla banku Societé Generale, u které mám svůj účet. Jenže jsem tam vlezla ze špatného konce a nemohouc najít přepážky, jen kanceláře, jsem se zeptala na chodbě jednoho pána. On mě asi špatně pochopil, protože na otázku jak vybrat bez karty mi řekl, že musím zavolat do banky do Brestu a až po jejich potvrzení mi tu oni dají nějaké peníze..

To mě odrovnalo a po prodělaném záchvatu zoufalství jsem začla bombardovat naše esemeskama ať mi pošlou peníze na můj český účet a zároveň Kristýnu, ať mi poradí, kde mám vybrat na podpis, protože to není možné, aby něco takového ve Francii neexistovalo.
Kristýna mi poslala adresu té samé banky, ze které jsem právě odešla a taťka mi vložil peníze na můj účet, ale samozřejmě nepřišly hned.. Obešla jsem banku z druhé strany a na druhý pokus jsem už přepážky našla. Tento pán byl ochotný, zavolal do Brestu, kde nikdo nebyl (v pondělí mají v některých Sociéte General zavřeno) a tak mi dal na podpis potřebný obnos.

Díky němu jsem dojela do Brestu a nemusím tu jíst jen pudinky a polívky do hrnku, které jsem si přivezla :o). Karta zůstala na letišti a snad se s ní někdy shledám. Dnes dospávám TolkienCon, včerejší vstávání ve čtyři kvůli letu a prodělaný adrenalin. Má finanční krize není vyřešena, ale aspoň jsem dojela tam, kde mám být..
Škaredé počasí mi ráno prohloubilo depresi. Odpoledne ale už bylo krásně a 15° nad nulou, což je sice na 16. ledna celkem krize, ale člověku to sluníčko aspoň spraví náladu..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama