TolkienCon 2007

29. ledna 2007 v 12:08 | Ellanor |  Akce a výlety
12. - 14. 1. 2007
Účast na TolkienConu se mi podařila realizovat po třech letech plánování :). Měla jsem to vymyšleno tak, že jsem si vezla všechny věci do Brestu a v pondělí ráno po akci mi letělo letadlo do Paříže. Takže když se mě v neděli po poledni Inushka ptala, kdy jedu do Brna, řekla jsem po pravdě, že v březnu nebo možná až v květnu :o)..
Con byl jako vždy hlavně příležitost k setkání s lidmi, co vidím jednou dvakrát do roka. V pátek odpoledne jsme s Lukášem stáli před dveřmi školy s ostatními nedočkavci a čekali, až nás Bel pustí dovnitř :)...
Hlavní bod pátečního večera bylo taneční vystoupení a učení se pár tanců, na což jsme se hodně těšila, ale nakonec jsem na to pozapomněla a prokecala to v čajovně :(.. Následný taneční rej neměl dlouhého trvání, protože ozvučení bylo mohutné, až se to pánům policistům nelíbilo :o).. V sobotu ráno jsem si to ale vynahradila, když mě Sangí ve volné tělocvičně učila pár kroků z irských tanečků :)..

. . . . . . . . .

Jediná přednáška, kterou jsem stihla byla o čarodějnictví od Lyrel. Dokonce zmiňovala nějakého propadlého hraběte z Bretaně. Tak jsem si opsala název a zkusím si tam někdy zajet, jestli ten hrad ještě aspoň trochu existuje :o)..
Hlavním večerním programem byl koncert Harfové společnosti a divadlo. Harfy mě nadchly, byl to opravdu vrchol celého conu. Taky mě potěšilo, že si mě Maffetka pamatovala a chtěla by ode mě vidět zas nějaké obrázky :o))..
Před divadlem se po chodbách prohnal obrovský Nazgúl, za ním v patách Frodo s Glumem na provázku. Gandalf se Suronem zkřížili své meče a způsobený všudypřítomný zmatek uklidnil až sám polsky mluvící Frodo proslovem v tělocvičně a pozvánkou na polský Tolkfolk :)..


. . .

Divadlo hodnotím subjektivně hodně vysoko, ale protože jsem Silmarilion nedočetla, nebyla jsem, co se týče děje, úplně v obraze.. Proto oceňuji, že díky situačnímu a slovnímu humoru jsme se nenudili ani my nezasvědcení :).. Nejvíc musím vyzdvihnout Shakalův výkon (a pak těch ostatních, co se roli opravdu naučili nazpaměť:), měl roli na tělo a byla to fakt sranda jen ho vidět :o)...

. . .
Vlevo bezejmenní vojáci Nakor a Fafner s rozplývajícím se Shackalem

Většinu času jsem se snažila, místo focení, naučit se zacházet se svým novým foťákem. Fotek je jen pár, všechno ostatní byly pokusy typu "proč to tak zrní ? Ať už to nezrní ! Proč je to rozmazané a tak divně do modra ?!.." :)).. Ale zato jsem tam natočila plnou paměť různých videíček, které jsou momentálně ve stavu zpracování.
Noc ze soboty na neděli byla dlouhá předlouhá a kdo to zvládl, vůbec spát nešel. Čajovna vyvařovala, herní místnost byla plná, na chodbách se hrálo a zpívalo. Na mě si našla čas Alchymistka, tak jsme u bylinkového čaje probíraly, co se událo za posledních pár let :).. Vydržela jsem bdít snad do čtyř, hrála jsem si foťákem a odkládala spánek dokud to jen trochu šlo :)..

. . .

V neděli se těžce vstávalo :).. Jako poslední body programu bylo vyhlášení nejlepšího kostýmu a znalostní test. Kostýmů bylo letos radost pohledět, takže je celkem škoda, že může být jen jedno první místo :o).. A test jsem projela, takže do příště aspoň vím, co si mám přečíst za knížky :)..
S Lukášem jsem se rozloučila už v neděli velmi brzo ráno, protože musel jet do Ostravy. Ale já, protože jsem, na rozdíl od ostatních, rozjíždějících se na všechny strany, nikam nespěchala, jsem pomohla organizátorům trochu s úklidem a pak s nimi zašla ještě odpoledne do dobré hospůdky. Na pondělí jsem přespávala u Keplika, jemuž tímto děkuji, i za to, že mě ve čtyři ráno doprovodil na autobus. Což bylo nutné, protože letadlo letělo v sedm z Ruzyně... (Co jsem pak prováděla v Paříži se dá vyčíst z předcházejícího článku :).

Krom účasti na TolkienConu, jsem víkendu v Praze využila k setkání v pátek se sestrou a v sobotu s kamarádkou Evou, které zas několik měsíců neuvidím. Navíc jsem neplánovaně na Andělu potkala i další lidi, což mě velmi potěšilo :).. Taky jsem si mimochodem zas na dlouhou dobu dopředu nadehnala svůj hospodský průměr :o) (A zároveň tak děkuji Lukášovi, že nás pozval :)..
TolkienCon byla příjemná akce díky lidem, kteří dělají tu atmosféru. Ti, kteří vkládají kus sebe i ti, co se přijedou bavit.. Těm všem díky :)..

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama