Červen 2007

Videa z Francie 2

21. června 2007 v 15:52 | Ellanor |  Stáž ve Francii 2006/7
Tak aby tu nebyla nuda, zatímco jsem zase někde v tahu, nadhazuju ještě jeden lehce stravitelný článeček, ktery se ohlíží od pár dní až do tří měsíců nazpět. Dle mého názoru měla posledně videa nadprůměrný ohlas ;).. takže na přání různých jednotlivců jsem dala na youtube.com dalších osm pohyblivých mluvících záznamů Bretaně.
Huelgoat 1 - atmosféra lesa s hudbou
24. 3. 2007 - Výlet organizovaný Corinne, která pozvala svoji kamarádku, aby nám procházení po lese zpříjemnila svou heligonkou. Toto video je jen krátký záběr pro pochopení atmosféry místa :)..
Huelgoat 2 - večerní bretonské zpěvy
Večerní posezení s panem vypravěčem pohádek a legend. Tady zrovna se snažíme opakovat refrén jedné z jeho písní. No je to v našem podání spíš takové broukání, než bretonština :o).. (video tocila Iva)
Carnac - tumulus St Michel s Honzou
12. 4. 2007 - Asi nejlepší video z našeho šíleného sprintu po Bretani. Nejlepší z toho důvodu, že tam tolik nefoukal vítr, který z těch dalších videí z ostrova Ouessant dělá neposlouchatelné škrčení :o).. Tento tumulus je hodně zmiňovaný ve všech knihách o megalitických památkách. Aniž jsme to tušili, vybrali jsem si z okolí Carnacu k výšlapu asi tu nejvýznamnější památku. Uvnitř "kopce" se skrývají chodbové hroby.
Fest Noz v la Carene 3
26. 5. 2007 - Pro velký ohlas přidávám další dvě taneční videa z té samé akce ;). Nejsou už tak povedené, zvlášť tanec je statičtější, kroky nejasnější, ale pořád je tam ta atmosféra, což je nejdůležitější :). V davu lze rozpoznat kluka v bílé košili s tanečnicí v modré sukni. To se tam jako romantický přízrak míhal spolužák Pierre, zrovna ten, co mě zásobil keltskou hudbou na dalších deset let dopředu :o)..
Fest Noz v la Carene 4
Viz o jedno výš :)...
Concarneau 1 - nejkrásnější zátoka
14. 6. 2007 - Videa z posledního rychlovýletu. Pán, kterého jsem stopla mě vzal k této zátoce, abych mu věřila, že je to tu mnohem krásnější než (jiným Francouzem) doporučovaná pláž Beg-Meil na protější straně zálivu :).. První video, které je opravdu ve francouštině ;)))...
Concarneau 2 - na hradbách La ville close
Protože v článku není z fotek moc toho historického Concarneau vidět, přidávám toto videíčko. Tak trochu se snažím do té minuty obsáhnout co největší část tohoto místa :o)..
Concarneau 3 - návrat z výletu, v Brestu na pláži
Nadšení z dobrého výletu a hlavně šťastného návratu do Brestu potřebovalo někde vykrystalizovat.. Výsledkem je tento monolog na pláži Moulin Blanche na kraji hnusně krásného Brestu :).

Výlet do Quimperu, Concarneau a Locronan; vojenská pevnost v Brestu

17. června 2007 v 23:00 | Ellanor |  Stáž ve Francii 2006/7
Tak už se mi to tu vážně naklání. Z Brestu budu odjíždět ve středu ráno a z Francie pak v pátek večer.. Měla bych balit, ale samozřejmě se mi nechce :).. Navíc pokud sem nenapíšu článek do svého odjezdu, další příležitost bude nejspíš až v půlce července. Přes léto budu nejspíš dopisovat články, co jsem tu zasklila, mohlo by jich být nejmíň sedm ještě, včetně fotek.. Otázka pak je, jestli psát blog dál.. ale asi ano, myslím, že bude o čem :)..

Tři historické města za 26 hodin :)..
Ze středy (13. 6. 2007) na čtvrtek jsem si vyhradila čas a vrhla se ještě do toho výletu na jih do okolí Quimperu. Jak to správně pojmenoval kluk z Office de turisme v Locronan, výlet byl velmi "efektivní" :).. Ve středu večer jsem jela autobusem do Quimperu a tak spala do rána v Auberge de jeunesse. Večer jsem měla o zábavu postaráno, protože jsem si v rychlosti sbalila zubní pastu bez vršku a v autobuse spala na batohu :o).. Ale přesto jsem stihla jít do centra udělat pár fotek, ale protože slunko furt nechtělo zalézt, nejsou ty fotky večerní, jak jsem chtěla.. Navíc jsem byla malinko zklamaná, že jsem ve městě už nenašla nic nového (za tu krátkou procházku), než co jsem viděla na podzimním výletě s Erasmem.

. . . .

Druhý den ráno jsem se šla podívat na autobusy, ale nejbližší do Concarneau jel až za dvě hodiny, to jsem si řekla, že už tam dávno budu. A opravdu, druhý pán, který mi zastavil aniž bych mávala, měl tolik času, že mě povozil i po okolí města, abych viděla ty nejkrásnější zátoky, na tomto výběžku Bretaně.

Výlety: Camaret, Porspoder a Roskoff – dvojitá dávka menhirů a navrch jedny artyčoky :)

9. června 2007 v 11:47 | Ellanor |  Stáž ve Francii 2006/7
Iva zatím nechodí do práce a pracuje u sebe, čímž pádem si občas vyhradí čas i ve všední den. Děláme teď jednodenní výlety dvakrát do týdne, abychom toho viděly ještě co nejvíc :o)..
- "Camaret.."
- "Camaret !"
- "Camaret !!"
- "It´s only a model."
- "Shht !"

Camaret sur Mer
úterý 29. 5. 2007
Minulé úterý jsme vyrazily do Camaretu, což je přístav na prostředním výběžku poloostrova Crozon a už jsem se o něm zmiňovala jednou. Tentokrát jsme si zjistily najisto autobus a ráno jely tam a odpoledne zpátky. Tímto způsobem se dá v Bretaní objet hodně zajímavých míst, i přes slabou síť a hlavně ne moc časté spojení. Sice už nám pomalu tyto cíle dochází, ale dokud nás zas nechytne dobrodružná slina, jako na podzim, nebo úplná lenora, tak cestujeme takto :o)..

. .

Camaret kandiduje do seznamu památek UNESCO, nemá sice žádnou obrovskou památku, jako třeba katedrálu.. Ale zato několik menších, které jsou při sečtení vyjímečný zážitek. Hned v přístavu je na poloostrůvku chránícím zátoku kaple Notre-Damme de Rocamadour zasvěcená prosbě o šťastný návrat námořníků a pevnost Vauban z konce 17. století. Kolem několik vraků starých lodí, odpočívajících u kaple, kroužilo množství fotografů jak vosy kolem bombónu. Já sama, jsem tedy udělala fotek jen pomálu, dost jsem litovala, že nemám svou milou Prakticu :(..