Březen 2008

"Velikonoční" ubrus

13. března 2008 v 15:58 | Ellanor |  Nápady
Vzhled ubrusu u nás v pokoji nás přinutil pořídit druhý, aby se tento mohl oprat :o).. Bez nějakého velkého rozmýšlení jsem v obchodě ukázala na bavlněný kepr této "nepříliš uklidňující" barvy :).. Při odmotávání látky si paní prodavačka všimla, že jsou tam dvě díry.. po chvíli váhání jsem řekla, ať mi to dá i tak, že to beru i s dírama (dostala jsem samozřejmě slevu), že něco přes ně našiju :o)..

. . .

Nápad na motiv přišel nejdřív, až pak mi došlo, že se to vlastně hodí k velikonocům :).. Doma jsem v odstřižcích vyhrabala bílý len a žlutou šusťákovinu (!). Společně jsem všechny tři látky vymáchala v horké vodě, aby "se seznámily", tzn vysrážely a případně navzájem zabarvily :o).. tak doufám, že až to bude potřeba, tak to můžu bez obav hodit do pračky :)..

Trpělivost s Blog.cz

11. března 2008 v 18:13 | Ellanor |  O mně a o stránkách
.. Mi dochází už delší dobu... Už od začátku jsem to tu brala jako dočasné.. no, dva roky jsou celkem dlouhá doba na provizorium..
Zjistila jsem v poslední době řešení některých problémů, se kterými jsem se potýkala na zdejším rozhraní.. ale nejsou to řešení definitivní. Například rozhraní až do nedávné doby fungovalo jen ve Firefoxu. V ostatních prohlížečích se mi tagy jako tučné písmo nebo zarovnání obrázku nezobrazovaly na liště a ani neukládaly pokud jsem je tam vypsala ručně. Další hlavní problém byl ten, že se nedal obrázek zarovnat do boku vedle textu.. vypisovala jsem to html totiž všechno ručně.. teď už vím, že to přes místní funkce jde.. ale nejde se zas zbavit bílého rámečku..
Blog.cz každou chvíli nejede. Třeba dnes přes den jsem se dostala jen na přehled článků a když je chci upravit, tak to zamrzne.. ale zas jen v některých prohlížečích..
Navíc ta reklama, která je nutná, protože stránky se rozrůstají a množí do obludných rozměrů díky záplavě miliónů puberťáků, kteří si potřebují uložit své nakradené fotografie celebrit.. Celkem často se snažím najít nějaký blog, který je o něčem smysluplném.. našla jsem jich za celou dobu ani ne pět..
Začla jsem uvažovat kam se tedy přesťehuju. Nepřichází v úvahu, že bych si to programovala sama (aspoň ne tu hyerarchii blogu), a ráda bych tam měla i nějaké věci navíc. Například možnost zařadit článek do více kategorií, aby každá rubrika měla svůj obrázek a možnost připsání pár úvodních řádků.. pak třeba v boční liště anketu, a hlavně žádnou reklamu a možnost přiřadit blog do stránek, které mají i více možností než jen články. Mno, zatím zkoumám wordpress a blogspot.. bojím se, že to bude problém :(..