Květen 2008

Kloboukový den

31. května 2008 v 22:57 | Ellanor |  Akce a výlety
Zpětně se zmíním ještě o jedné příjemné akci.. honem ať to stihnu ještě v tom samém měsíci :o)))..
1. května 2008

Den po Beltainu jsme brzy ráno vyrazili do Zlína na oslavu Terezčiných narozenin.. Natolik jsme pospíchali, že jsem zapomněli vzít dárky.. Naštěstí nám to bylo odpuštěno, protože jsme se postarali o jednu z hlavních atrakcí dne :o).. V pozvánce totiž bylo napsáno, že má každý přijít v klobouku. Já ani Honza nic takového civilního nevlastníme, vzali jsme tedy pokrývky historické a k tomu kompletní kostýmy včetně botů :o)..


Terezka měla vše dokonale zorganizované, hlady ani nudou jsme vskutku netrpěli :)).. O květinovou výzdobu se postaral Jarek, nejvíc jsem obdivovala Terezčin voňavý klobouk a náhrdelník :)..
Odpoledne jsme se celá skupina svezli do Luhačovic na kolonádu, kde jsem si v kavárně dala dvě alžírské kávy (tu první jsem vylila ;)). Honza pátral, jestli mají ovocné košíčky, ale bohužel jeho přání nebylo vyslyšeno... Jako vrcholný bod promenády jsme podpořili trávení teplou slanou vincentkou přímo z pramene :o)..

. .

Diplomka obhájena.. :)

30. května 2008 v 0:23 | Ellanor |  O mně a o stránkách
Tak a je to doma.. Porotu jsem sice úplně neuchvátila, málo jsem ten kamenolom svým aquaparkem reflektovala.. ale mám to, škola je hotová :).. Teď střídavě slavím (to mi moc nejde) a přemýšlím jaký další postup zvolím.. Chystám se na přijímačky na doktoranda.. plus mám další povinnosti jako třeba sehnat nějaký příjem a udělat řidičák ..už konečně :o)..
Přidávám pár fotek z úterních obhajob. První foto: Eliška už je vysmátá, jako první to má za sebou. My ostatní ještě stresujem.. Druhé: Martina přišla ukázat svého synka, kvůli kterému si diplomku o rok odložila. Velice se mu líbil Eliščin náhrdelník :).. Třetí: Paní docentka dostala od svých studentů velkou kytici. Čtvrtá: Část naší poroty po vyhlášení výsledků a po přípitku.
. . . . . .
Páté: Čerstvý Ing. arch. Martin. Šest: Marcela měla se svou prací největší úspěch, sama tomu pořád nemohla věřit :).. Sedm: Já po přípitku. S jistou dávkou nadsázky se dá říct, že šaty sklidily větší úspěch než barák. Šatama jsem ten lom vyjádřila prý lépe.. Osm: A takto pak vypadá ta praxe ;o)))....
. . . . . .
Plus přidávám pár vizošek ze samotné diplomky. Pro kamenolom (v Brně na trase do Bystrce) si každý vybral jinou funkci a celkově se naše projekty dost lišily. Já jsem zvolila Aquapark a bylo to teda náročné, vyřešit ty provozy atd.. Ale zase jsem si vyzkoušela něco, k čemu se v praxi hned tak nedostanu :).. Teď mám přehled ve vodních atrakcích jako nikdy předtím ;)..
. .
Interiéry považuju za velice povedené, exteriér není už tak šťastný, tak jen celkový pohled v prostředí lomu..
Momentálně jsou všechny velké plány a nadšené skoky do světa ochlazeny jedním neposlušným zubem. Trápí mě už víc jak měsíc. Paní zubařka si s ním moc neví rady a já jen děkuji všem vyšším silám, že mě nebolel v den obhajob.. holt zuby, pohroma huby.. Snad se mi podaří ho co nejrychleji vyléčit...

Beltine ve skanzenu Isarno

3. května 2008 v 12:44 | Ellanor |  Akce a výlety
30. 4. - 1. 5. 2008
Vloni mi utekl Beltain v archeoskanzenu v Modré, což mě velice mrzelo.. Takže letos jsem si obdobnou akci ve skanzenu Isarno v Letovicích nechtěla nechat ujít :).. Skanzen samotný je v bývalém lomu a vypadal krásně. Ovšem jednotlivé stavby už mě malinko rozmrzely. Sice byly stěny chýší vymazánavé hlínou a doškové střechy, ale při bližším pohledu, se daly lehce najít kovové vruty.. což nespravily ani ovečky a kozičky v ohradách se popásající :)..
Příjemně mě překvapilo množství známých, které jsem za celý večer potkala, nejen fantasáků a nejen Brňáků :).. Organizace byla ovšem slabé místo celé akce. Přijeli jsme asi v pět a to se teprve začínalo stavět pódium a rozmýšlet kudy povedou prodlužky, nedalo se tedy divit, že program začal s asi dvouhodinovým spožděním. Zvukař se za celý večer nezvítězil nad aparaturou, což ani při těch nejhospodštějších falešných odrhovačkách (které mají taky své kouzlo a se kterými nastoupila skupina Finnan) nedělalo dobrý dojem..
. . . .