Leden 2009

Ahoj z Londyna

16. ledna 2009 v 18:38 | Ellanor |  Cestování
Sedime v mekaci na Kings Road, maji tu totiz wifi zadarmo :). Zkousim psat na Honzove novem Ipodu:). Dnes jsme prolezli muzeum uziteho umeni, Shakespearovo divadlo, Milenium bridge a jeste cosi. skoro neprsi, coz je uspech, protoze v predpovedi bylo heavy rains. Honza je nachlazeny, ale snazi se nebzt protivny, je to zlato. Nohy uz si trochu odpocinuly, zkusime to drancovani;))..

Má první žádost o grant :)

15. ledna 2009 v 2:17 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Ono se to sice zdá, že nemám čas na blog.. no zdá.. a je to pravda.. ovšem pořád něco sepisuju, ať víc či míň z nutnosti. S úryvkem se s Vámi teď aspoň podělím.. zrovna dneska jsem zkusila požádat o svůj první grant.. je to trochu výstřel do tmy, ale berou cca dva ze tří, tak třeba budu mít štěstí :)..
Jde o týdenní červnový kurz o hliněných omítkách, proč se ho chci účastnit odůvodňuji například takto:

...
Má současná pracovní náplň je spíše teoretická, pohybuju se ve virtuální rovině architektury, ráda bych se snesla níž na zem a naučila se některé postupy z praxe, tím lépe, když budou inovátorské.
3.5.3. Chci se specializovat ve své disertační práci na přírodní materiály, konkrétně mě nejvíce zajímá nepálená hlína. Díky tomuto kurzu si rozšířím znalosti o tomto materiálu a jeho užití.

Zní to docela rozumně, když si to tak čtu zpětně :)..
Po tomto víkendu snad už sem něco napíšu (ne, že bych neměla v hlavě aspoň dva články včetně fotek).. ale budou snad zážitky z Londýna.. nejvíc se těším na Victoria and Albert museum, hned potom na architekturu, na Fostera, na Gehryho.. a taky na Kaplického, furt tomu nemůžu věřit, že umřel.. dávala jsem mu ještě nejmíň deset let :(..

No, abych nekončila tak smutně, kdo je lepší osoba na stavění z přírodních materiálů nežli trpaslík s lucerničkou ? :)..