Březen 2009

Koncert Yvonne Sánchez k desce My garden

31. března 2009 v 23:16 | Ellanor |  Kulturní všehochuť
".. a já jsem ta z toho plakátu, ale tam jsem vyretušovná." (Y. S. při závěrečné představování hudebníků.)

Přestože máme teď s novým bydlením zvýšené výdaje, člověk by si neměl odpírat trochu té nekonzumní kultury. Mým oblíbeným stylem je bosa nova, protože poslouchám Astrud Gilberto a další z této generace, žiju v dojmu, že v dnešní době už na nic takového nenarazím. Opak je ale pravdou, tak krásně houpavé a pozitivní písničky nabízí například Yvonne Sánchez. Polka karibského původu, která se uchytila až v České republice. Tato velice bezprostřední osoba, která se netrápí nějakou super efektní šou nebo bezchybnou imidž, vystoupila koncem února na Brněnské Flédě.

Asi po druhé písničce začal Honza litovat, že se na koncert nepřipravil, že skladby doposud neznal, aby si je naživo jen užíval :).. Já jsem se jen houpala do rytmu a broukala si texty, které jsou naštěstí anglicky (a ne portugalsky, jako hodně bosa novy :). K mému překvapení jsem potkala i známé a k překvapení Yvonne byly v sále i lidé nad čtyřicet (na což se specielně ptala :)). Celou scénu zabírali hudebníci exotického i místního původu a nás nejvíc fascinovali ti dva nejblíž - Brazilec s Brazilkou - a "hudební" nástroje, na které dokázali hrát. Honzu nejvíc uchvátila litinová pánvička :)...

Z koncertu asi nebyli nadšení jedině fotografové, protože přímé reflektory byly na přání zrušeny (ani se účinkujícícm nedivím, prý si připadali jak u zubaře) a ty boční červené světla dobré záběry zrovna neumožňovaly..

Ke konci koncertu složila Yvonne brněnskému publikum kompliment, když utrousila vtip, že příště bude křtít desku tady a ne v Praze :).. tak nezbývá než doufat :))...

Odkazy:

Výstava k výročí 20ti let ZUŠ Zlín Jižní svahy

18. března 2009 v 12:11 | Ellanor |  Kulturní všehochuť
Dalo by se to nazvat mou první (vlastně druhou) výstavou :).. Koná se v Alternativě v Kolektivním domě ve Zlíně ode dneška do příštího pátku (do 28. 3.)..

. . . . . .

Kromě současných prací jsou vystaveny i kousky z historie, a co je nejlepší - ukázky současné tvorby bývalých absolventů ZUŠ, kteří dál pokračovali ve výtvarných a příbuzných oborech. Od nás architektů, přes průmyslové designéry, animátory až po umělecké kováře nebo truhláře. Často jsou na panelech pro srovnání věci z dneška a z dětství, např z první třídy :).. Kromě toho nechybí fotky z akcí, kterých bývalo hodně spíš dřív (to jsou šoky, vidět mě tak patnáct let zpátky, že Honzo ? :o))..

. . . . . .

Mám pár fotek z instalace výstavy, plus něco málo i z druhé návštěvy. Výstava se dopilovávala skoro celý první týden a celkem trvala týdny dva.. :( Nezbývá než doufat, že se organizátorům ještě časem podaří něco podobného zopakovat, třebaže v menším měřítku..