Duben 2009

Ubrousko-savovací workšop u Lucky v Praze

30. dubna 2009 v 1:09 | Ellanor |  Kurzy a workshopy
Kamarádka mi navrhla, jestli někdy nechci přijet na návštěvu do Prahy na víkend. Ona by navařila a já bych byla instruktorka různých textilních technik. Diáře jsme sladili asi po roce, a začli jsme spíše od těch jednodušších technik. No ale to v žádném případě nevadí, radosti naše práce udělala na všech stranách dost :)..

..

Každý si přinesl triko a ze samolepící tapety jsme vystřihovali motivy. Úspěšnost byla tak nadpoloviční, některé trička totiž měly malý podíl bavlny a moje sukně - ač lněná - nespolupracovala vůbec.. asi jsem omylem koupila nějakou látku s nepromokavou úpravou, nevím.. Největší úspěch měla trička s plachetnicema pro tři malé bratříčky. Šablonu jsem vystřihovala podle fotek, co mám v mobilu od loňského námořnického svátku v Bretagni..

Všechny holky jsme si po netu objednaly nějaké krabičky na ubrouskovou techniku "decoupage". Já jsem byla nadšena s krabic na čaje, kam se vejde do každé deset druhů, objednala jsem rovnou tři :).. Douho dopředu jsem zkoušela shánět ubrousky, co by byly nějaké neobvyklé - prostě ne kuchyňské. Taky jsem měla požadavky na barvu - modré a fialové.. no nesehnala jsem jich moc a holky mě musely zachraňovat (naštěstí se workšop odehrával v komixové domácnosti :)), takže jsem ukořistila Batmana i Budhu v odstínech modré :)..

...

Modrá krabice je taková surrealistická a málokomu se zalíbí, fialová je čistě rostlinná, zde se projevil nedostatek času, který výsledku jen prospěl. V sobotu odpoledne ještě přijela Gudrun a krátce nás zasvětila do techniky FIMO, každá jsme si odvezly naušnice.

V neděli před odjezdem jsem seště iniciativně chtěla přetřít své krásné nové krabice průhledným akrylovým lakem. Ten se ale nějak nevyvedl.. nechal nahoře bílý povlak - takže jsem zbytek dne strávila jeho umývání - naštěstí byl ředitelný vodou.. lepidlo na decoupage se ukázalo jako ideální povrch, zatím pořád drží bez problémů..

Odkazy:
Gudrun prodává své výtvory nejen z Fima i na Fleru.
Tady jsme nakoupily ty krabičky na decoupage.

Tričko se vzdušnými zámky a dvě další

8. dubna 2009 v 22:46 | Ellanor |  Nápady
Stejně jako módní návrháři představují své kolekce témeř rok dopředu, dělám to i já tímto článkem.. Drobný rozdíl je akorát v tom, že zde vidíte pár mých výtvorů s ročním zpožděním :o)..

Rok se s rokem sešel a Honza bude mít za chvíli narozeniny, tričko s keltským drakem dostal vloni k této příležitosti. Na tomto tričku jsem se poučila, že je nutné si dávat pozor, aby kontura na hedvábí byla "na všechny látky" ("pour tous les tissous"), takhle jsem to musela malovat dvakrát a Honza se ho od té doby bojí dávat do pračky %) :(..
Protože máme doma sbírku krycích barev Javana, zkoušela jsem jejich schopnosti vzájemného míchání na dalším Honzově tričku. Je takové více abstraktní a volně jsem se inspirovala úžasnými tapetami, které v současné době navrhují moderní umělci.
Mimochodem z těch barev Javana je nejhorší žlutá, kryje jen když je v ní aspoň trochu bílé.

. . . .

Po dokončení školy vloni v červnu, jsme si říkala, jaký je lepší motiv pro začínajícího architekta než vzdušné zámky ?! Motiv zámků na mracích s volně vlajícíma kotvama taky (bohužel) není z mé hlavy, upravila jsem si opět jeden tapetový vzor (tentokrát vlastně nálepku na zeď).

Odkazy na inspirace - tapety:

- nálepky na zeď: (už bohužel nevím, kde jsem ty vzdušné zámky zahlédla)