Listopad 2009

Přípravy a výstava Betlémů na Hvozdné

30. listopadu 2009 v 1:06 | Ellanor |  Akce a výlety
Před pár hodinami skončila výstava Betlémů v ochotnickém divadle ve Hvozdné. Součástí této výstavy byl i prodej věnců a dalších vánočních dekorací a drobností. Jsem velmi zvědavá jak to letos dopadlo, kolik peněz po odečtení nákladů skončí v kasičce ochotnického divadla.. snad to zjistím co nejdřív.. Teď tedy je vhodná doba na malý report z příprav :)..

Netuším, kolik celkem hodin a dnů zabraly přípravy. Nejspíš fakt hodně. Zmíním se tu o těch, kdy jsem se podílela i já, ostatní příbuzní a kamarádi - zkráceně Hujeři, nebo další členové ochotnického spolku.

. . .
První dvě fotky: perníčky, třetí a čtvrtá fotky: v dílně

Na začátku listopadu jsme jednu sobotu strávili zdobením perníků. Fotky z této akce jsou zde. Myslím, že jsem asi jediný člověk, který toho neměl dost a už se těší na další zdobení ;)).. (Btw užiju si ho hned následující víkend v Praze na dalším workšopu u Lucky :o)))..

Tento čtvrtek, jsme si dali budíka na 5:30, abych stihla odjezd do Zlína. Naložili jsme celé auto po strop a vyrazili. Nebudu rozebírat podrobně všechny přípravy, za čtvrtek a pátek jsme v několika lidech zdobily věnce a okrasné vánoční truhlíky, připevňovali cenovky a chystali další dekorace a polotovary na ně. Musím také pochválit skvělý catering a všechny ostatní, že i přes zimu, různé neduhy a únavu pracovali od rána do večera.

. . .
První fotka: věnce připravené na expedici, Asánkovi se moc líbily, druhá a třetí fotka: výstava začíná, čtvrtá fotka: Betlém ze samorostů byl letos novinkou

Nabitý listopadový víkend

25. listopadu 2009 v 10:20 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Uplynulý víkend byl nabitý zajímavými akcemi i návštěvami. Říkám si, že jeden "čistě obyčejný deníkovitý" článek se tu snese :)..

Začlo to vlastně už v úterý, kdy bylo volno a tak jsme chtěli dohnat věci, co se nestihly víkend před tím. Nejlepší bylo, když Honza prohlásil, že těsto se správně nehněte v míse, ale na válu a že mi to ukáže :).. Takže zadělal těsto na zázvorky, pak je vyválel i vykrájel. Já jsem je večer jen upekla. Je pravda, že nejsou podle našich představ (i přes dvojnásobnou dávku zázvoru, je ho tam málo), ale k čaji budou akorát a možná je při zdobení nějakým tím kandovaným zázvorem dochutím :).. Moje pátrání po dokonalých zázvorkách ještě nejspíš bude pokračovat a možná to bude i na samostatný článek :)..

Od středy jsem chodila každé odpoledne pomáhat kamarádům do květinářství s vánoční výzdobou. V neděli se mělo konat předvádění aranžování vánočních dekorací a do té doby se vše muselo zcela přestavět. Ať už to byly obrázky na zdi, motání drátků nebo stovky baněček, které bylo třeba rozvěsit na stromek, práce bylo dost až dlouho do večera i ve čtvrtek a pátek.

V pátek večer jsme měli lístky na Skotský ples, na který jsem se těšila skoro celý rok. Konkrétně to bylo Svatoondřejské ceilidh, protože svatý Ondřej je patronem Skotska. Když jsme tam přijeli, tak jsem aspoň hodinu seděla úplně vyřízená a nebyla jsme schopna ani zatleskat dudákům. Pak jsem se nějak sebrala a nakonec jsme si skvěle zatancovali. Hrála skupina Alastair a tance jako vždy učil Mike Skott. Neodolala jsem a koupila jsem i dva lístky do tomboly, abych aspoň malinko to štěstí pokusila, a taky abysme se při losování nenudili.. Investice 20 kč se tentokrát bohatě vyplatila, vyhráli jsme karamelové sušenky, značkový čaj a pytel buráků, který se hned na místě schroupal :).. Dalo by se říct, že jsme konečně něco vyhráli, ale kdyby se spočítaly všechny peníze, za které jsme si kdy v životě tombolu nakoupili... ne, tímto způsobem člověk nemůže uvažovat ! :o))..


Třetí fotka nevím jak patří :), dále vidíte taneční skupinu Žert, tombolu a další rumraj :)..

. .

Sobotní probuzení bylo jako každou sobotu beze spěchu. Po obědě jsme navštívili strejdu Vítka, protože mu pomaháme (hlavně Honza) s rekonstrukcí podkroví. Je to celkem sranda, když se člověk takový složitý klasický krov snaží pochopit :).. Já jsem si tam hlavně půjčila vykrajovátka a formu na srnčí hřbet a doma po příjezdu jsem se vrhla na další pečení a jiné aktivity spojené se zamoučením a zašpiněním celé kuchyně a okolí (tzn asi poloviny našeho bytu :o)))..

Recyklované žárovičky

10. listopadu 2009 v 16:49 | Ellanor |  Nápady
Tento nápad není zas tak převratný a originální, ale nosila jsem ho v hlavě dlouho. Přimělo mě k tomu několik věcí - lustr z pečícího papíru, který vyráběli jednou v televizi, pak taky článek o recyklaci a o tom, jak by člověk měl nechávat co nejmíň odpadu.. a nakonec mi bylo líto vyhodit papíry, na které jsem dávala čokoládové zákusky při přípravě na jeden večírek :)..

Papíry jsem schovala, později jsem je vydrhla ve vaně a jeden večer jsem věnovala stříhání a motání. Neměla jsem doma moc velkou zásobu drátků a větších korálků, takže jsou perličky asi jenom na čtyřech žárovičkách, ale v zásadě by se dal tento nápad ještě dál rozvíjet. Bohužel na tomto řetězu je hodně žárovek blízko sebe, po obalení do papíru je světlo mnohem efektnější a zasloužilo by si větší rozestupy, navíc mi papír nevyšel na všechny. Možná je doplním po dalším pečení :)..

Zkoušela jsem stříhat do různých tvarů, asi nejefektnější je stříhání přes sklad. Papír se dá taky kroutit do kudrlinek jak vánoční mašličky :).. Každý papírek je pod žárovkou omotán nití a zavázán na dva suky, drátky jsou vloženy mezi vrstvy papíru, nepotřebovaly speciální uchycení. Nevím, nakolik to jde vidět, ale tento papír je bílý a žárovičky taky, třeba by se s tím hnědým dal taky zajímavě kombinovat :)..

. . .

Přidávám pár fotek "z akce" aneb blbnutí jednoho podzimního večera :o))).. Světýlka a ohníčky všeho druhu jsou prostě moje slabost :)..