Leden 2010

Keramický strom(y) na zeď

10. ledna 2010 v 21:32 | Ellanor |  Nápady
Keramický strom je vlastně "remake" jednoho mého starého stromu z doby, když jsem ještě chodila do výtvarky. Ten byl tehdy udělán velmi rychle a metodou "žavés", tenkrát když jsme celý půlrok omílali ve výtvarce téma "okno". Honzu tento výrobek zaujal, když byl ve výtvarce na návštěvě, aniž věděl, že jsme ho dělala já. Shodli jsme se už vloni, že by to byl dobrý dárek pro Zizi. Tak jsem na tom začla už s předstihem pracovat, aby to na narozeniny bylo.. Protože si s tím vždycky moc hraju, vezla jsem ho nejmíň jednou do Brna a pak zpátky do Zlína - což je při křehkosti nevypálené suché hlíny husarský kousek :). Nějaké ty větvičky opadaly, ale ještě jich hodně zbylo. Kromě hlavního okna jsem přidala i menší, aby měli všichni tvorečkové kde bydlet :))..

Glazura na této hlíně byla celkem risk a je trochu podivná a musí se na ni zvyknout. Vypadá jako zelenomodrý mech. Na stromě je světležlutou galzurou vymalováno množství okýnek a průhledů do obydlí lesních skřítků :).. Strom jsem před předáním nestihla vyfotit, takže jsem se k tomu dostala až skoro po půl roce. Trochu mě mrzí, že od té doby utrpěl mnoho dalších šrámů, ale jeho další osud již není v mých rukách - je to prostě strom protřelý životem :o).. Na zavěšení jsem zezadu přilepila pruh kůže.

. .
Na fotografii nahoře je původní strom, který má víc jizev než Joffrey de Peyrac :))).. a potom nový strom, před prvním výpalem a naglazovaný.