Únor 2010

Maryša a Eva tropí hlouposti ve Zlíně

3. února 2010 v 10:24 | Ellanor |  Kulturní všehochuť
Ve Zlínském divadle jsem nebyla už hodně dlouho, naposledy asi před rokem na Výborné kachně, což byla komedie s dobrými frky, ale neměla tak úplně spád. Chystali jsme se na něco dalšího už dlouho, ale až tento víkend se nám podařily hned dvě hry :)..

Známá komedie Eva tropí hlouposti doplněná o hudební a taneční čísla se protáhla přes dvě hodiny, ale to jsme s překvapením zjistili až když jsme odcházeli. Sice Nataša Golová a její roztomilé "já musím jít loupit" je nedostižné, ale Zlínská Eva - Kateřina Králová rozhodně nepokulhávala a nejen její opilecké kreace při přelézání zdi stály za to :)..

Paní Záhorská měla hlas nápadně připomínající Lois Lane ze seriálu o Supermanovi ;).. Pavel Řezníček - Michal Nor jako italský hrabě měl velmi rád kapuččííno makiááto a troufám si tvrdit, že se charismem vyrovnal i Oldřichu Novému. Některé situační gagy byly z filmu převzaty, ale taky tam byla spousta nových. Třeba společná scéna Evy a Jiřího v parku - manželů Králových :o).. Málem bych zapomněla na skvělou vloženou scénu s indiánskými amorky a písničkou Šíp letí savanou, kterou jsem si zpívala ještě před spaním :).. Více na stránkách.

. .

Maryša byla fakt silné kafe, já jsem tak brečela, hlavně ke konci první poloviny, když do ní všichni tak ryli ať si toho Vávru vezme, a jak ona brečela, prosila, křičela, že ho nechce.. no bylo to fakt moc.. šak ne nadarmo dostala Maryša - Petra Hřebíčková cenu Thálie za rok 2008. .. a z toho taky vyplývá, že ze Zlína odchází do Prahy.. bohužel..
Ale i pan Sitek - její otec byl nominován na Thálii, ale ten určitě zůstane věrný Zlínu a Hvozdné, kdo by nám jinak příště organizoval Betlémy ? :))..
Ovšem dobrý byl taky pan Šopík jako Vávra, který neměl zase tolik prostoru (čekala jsem, že tato role je větší). Ale věřila jsem mu to všecko, i jak sliboval že zastřelí Francka, i jak tahal Rozáru za vlasy.. a i to, že bude na Maryšu hodnější.. ona mu to ale nevěřila.