Červen 2012

Pinterest - přišpendlete si zajímavost

29. června 2012 v 15:28 | Ellanor |  Zaujalo mě
Tentokrát načnu druhou část zajímavostí, které chci v rubrice Zaujalo mne, představit. Kromě videí s tancem a hudbou, to budou zajímavé odkazy. Začneme těmi, které mám ve svých oblíbených tady v bočním sloupečku.

Server Pinterest je můj relativně čerstvý objev, kterým jsem již úspěšně nakazila mamku. Sama jsem na tuto stránku narazila nejspíš na Nyxu, což je diskuzní fórum se spoustou úžasných podnětů :o). Samotný název (což si domyslí i nepokročilý angličtinář jako já) kombinuje slova "pin" - špendlík, přišpendlit a "interest" - zajímavost. Pokud si stránku jen trochu projdete, zjistíte, že ji dělá a čte spíš ženská polovina internetové komunity. Ale to není nic proti ničemu. Najdeme tu úplně vše, co by mohlo zajímat každého. Po registraci a přihlášení se dá také přispívat a obrázky a zprávičky filtrovat podle tématu, ale zatím jsem neměla tu potřebu a kochám se kolážemi, které jsou po každém obnovení stránky trochu jiné. Nebo se dá jednoduše proklikat k jednotlivým tématům...

Keramická zahradní lampa

22. června 2012 v 11:22 | Ellanor |  Nápady
Když jsem nedávno navštívila svou kamáradku Barču v keramické dílně, vyráběla se zápalem asi půl metru vysokou vázu. Se svým typickým zarputilým výrazem prohlásila "Je třeba dělat velké věci!" A toho jsem se chytla. Je třeba dělat velké keramické věci, velké projekty! Kam je člověk dá, už není důležité, vždy se najde nějaká zahrádka, kde se to dá skladovat. Já tu svoji lampu plánuju na balkon :).. Ta první se tam vejde ;-)..

. . .

Zakoupila jsem desetikilové balení tmavě hnědé šamotové hlíny a ve středu odpoledne jsem nad to sedla a začla jsem plácat lampu, kterou jsem měla v hlavě už dlouho. Sama jsem nevěřila, že se mi to podaří udělat vysoké aspoň 40cm, ale zhruba na tuto výšku jsem se nakonec dostala. Inspirovala jsem se lampami, které dělaly děti před pár lety ve výtvarce (viz článek o výstavě), ale chtěla jsem ji uděla prolamovanou ve svislém směru, aby mohla být vyšší. Aby to konstrukčně lépe drželo.

Cranach - první verze

18. června 2012 v 1:05 | Ellanor |  Kostýmy
V sobotu bylo vystoupení. Nebyl už čas na další odkládání, nebyl čas na hrdinství. Poslední týden jsem šila opravdu intenzivně, abych to stihla :).. Ve středu a čtvrtek jsem bojovala s lemem sukně. Nezdá se to, ale byla to zkouška trpělivosti. Devět metrů, které se musí nastříhat, našpendlit, zažehlit, prošít.. asi tak čtyřikrát za sebou, aby z toho vznikl pěkný vypodšívkovaný lem :).. Rukávy jsou ušité jen aby to nějak drželo a podle obrazu je budu ještě přešívat na složitější.

. .

Celá sukně nakonec podšívku nemá, protože už teď je to tak těžké, že šaty v jedné (natažené) ruce neudržím. Nakonec jsme je tedy zvážili a udivili jsme se, že nemají ani 4kg. Ovšem, mají svoji setrvačnost a při prudkých otočkách je na to třeba brát ohled :o))..

Výstava Pastva pro oči ZUŠ ve Zlíně

2. června 2012 v 17:37 | Ellanor |  Kulturní všehochuť
Dostala se ke mě stížnost, že ty články na blog píšu moc dlouhé, kdo to má furt číst, takže tady je něco pro ty, co mají rádi stručné informace a hodně obrázků :))) ...

. . .

Jak jsem slíbila, mám tu pár fotek z výstavy "PASTVA PRO OČI" ZUŠ Jižní Svahy, která probíhala v březnu v galerii Alternativa v Kolektivním domě ve Zlíně. Zvala jsem na ni tu. Výstava žáků výtvarného oboru a několika absolventů. Já s kamarádkou Bárou jsme tam vystavily své kostýmy. Fotky jsou z instalace výstavy. Každá jsme vystavily i jedny šaty na figuríně, já takové fantasy vyšívané, co vydávám za gotické a Barča svého úžasného Dürera.

. . .

Výstava měla úspěch, nejinak i vernisáž, kde se podařilo spojit hudební a výtvarný obor tak, že malí výtvarníci si z keramiky vytvořili "štěrchátka" a do rytmu pak hudebníky doplňovali :).. Více fotek v mamčině galerii.