Červenec 2012

Týden v ateliéru s dětmi

31. července 2012 v 12:36 | Ellanor |  Kurzy a workshopy
"Kromě jedné polívky se mi líbilo všechno." - jeden z účastníků :)..

Jedinečnou zkušeností tohoto léta je pro mě příměstský tábor s názvem Týden v ateliéru. Měla jsem možnost si vyzkoušet vést týdenní intenzivní kurz výtvarných technik pro děti ve věku 6 - 12 let. Protože dětí bylo 19, byla jsem ráda za odbornou pomoc mé mamky, která je učitelka a má tudíž prázdniny. I pro ni byli přínosné, že si vyzkoušela, jak to vypadá v Brně a v jiné výtvarce :).. Celý týden jsme byli ponořeni v tvoření... Od devíti ráno, v poledne pak oběd s dětmi v nedaleké hospůdce a odpoledne ještě do čtyř :)..

Ó jé, to byla smršť. Dětí bylo hodně, nápadů bylo taky hodně, ale výtvarných zkušeností dětí nebylo mnoho a ne všechny to vyvažovaly zápalem. Chválabohu byly ale ukázněné a nezlobily, jen se občas vzpouzely našim nápadům, tak jsme je nechaly, ať si to udělají po svém. Naštěstí to byl jen zlomek z celkového počtu :).. Většina nadšeně tvořila, kreslila, stříhala, modelovala, paplala rukama barvy a tak dál.. celý týden :)..

. . . .

Začli jsme pastelkami a děti kreslily své jména a co mají rády, abychom si je zapamatovaly. Postupně jsme přešli na vystřihování barevných papírů a skládání obrazců, tempery a monotisk, razítka z brambor, jedno odpoledne i keramiku. Vše se chystalo na velké finále - trička a polštářky. Trička nakonec většina účastníků zdobila monotiskem, což byl náš původní záměr a byly jsme rády, že se děti nakonec chytly, když viděly první krásné otisky starších holek.

Sour - videoklip z videochatu

14. července 2012 v 18:20 | Ellanor |  Zaujalo mě
Videoklip japonské hudební skupiny Sour. Hudba to není nezajímavá, ale samu o sobě si ji nepustím. Dávám to sem hlavně kvůli tomu videoklipu, který naprosto nechápu jak udělali?!?... Například to s tou kapkou :))..


Více o textu písně se dozvíte u samotného videa. Je to už asi dva roky, co jsme na toto video došli a stále se tomu nepřestávám divit. V podstatě je to taková "chodící reklama" na Ichat, aplikaci od Apple :))..