Únor 2013

Prospaný Valentýn

22. února 2013 v 23:26 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Minulý týden proběhl svátek zamilovaných, který s mým drahým moc neuznáváme :). Z jiných (souvisejících) důvodů nás ale těžce zasáhl a rozhodil nám celý týden :)..

Naši kamarádi floristi totiž instalovali v galerii (rozumněj v obchodním centru) Vaňkovka v Brně velkou výstavu s názvem Cesta jarem. A ta měla být hotová právě na Valentýna. Protože to byl opravdu velký projekt, přizvali si spoustu dobrovolníků, tedy i nás. A vzhledem k tomu, že se to mohlo instalovat, jen když tam nebudou lidi, tak jsme to dělali přes noc. V úterý a ve středu večer v deset hodin ostraha vyhnala poslední okounějící a do šesti do rána jsem měli čas my.

Chlapi tahali stromy, pokládali trávníky, holky zalívaly kytky, sadily a přizdobovaly dekorace. Druhou noc už jsem byla úplně na nic a krom nošení vody se mnou nebyla ani řeč. Ale výstava je krásná, mám tu pár fotek. Více je jich k vidění třeba tu. Zajděte si do Vaňkovky ještě do konce příštího týdne :).

Pátá červená koláž

19. února 2013 v 10:52 | Ellanor |  Nápady
Článek obsahuje i první dotažený pokus o časosběrné video - výrobu této koláže :))..

Než jsem před x lety nastoupila od prváku na výšku, tak jsem popustila uzdu tvořivosti a vyrobila ze starých časopisů čtyři koláže. Barevně jsem je sladila a celkově jsem si s tím hrála, aby se doplňovaly a přitom byla každá jiná :).. Předloni na podzim jsme se přestěhovali a na chodbě najednou bylo potřeba těch obrázků pět. Po delším váhání a shromažďování obrázků jsem se nakonec před týdnem nakopla a během dvou večerů dokončila tuto sérii - chyběla v barevné spektru červená a chyběly tu nějaké kruhy a kolečka.

Není úplně lehké sehnat dobré obrázky, protože nejlepší jsou drahé časopisy na křídovém papíře s módními a reklamními fotkami. Dávno už vím, že když mi nějaký takový příjde do ruky, tak nevyhazovat a obrázky schovat - pro strýčka Příhodu :)..

Konečně se mi podařilo (díky mé skvělé domácí technické podpoře), dokončit první časosběrné video. Takže tu máte i postup výroby. Nejde to úplně dobře vidět, tak i písemně: Napřed si na danou velikost papíru rozvrhnu tužkou tvary, ty pak vystřihnu s rezervami okolo. Poskládám je na papír vedle a beru jeden kousek po druhém a hledám nejvhodnější obrázek, který podle toho vystřihnu. Ty správně vystřižené skládám na další samostatný papír. Šablonu, která už byla použita si jen označím a vrátím ji zpět do kompozice šablony.

Volební zklamání

6. února 2013 v 20:55 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Už je to skoro dva týdny a mě pořád nepřešlo rozladění a smutek, jak ty prezidentské volby dopadly. Nechci tu začínat politické úvahy, ale protože je to trochu důvod, proč jsem na blog měsíc nesáhla, aspoň krátce se tu zmíním.

Já jsem volila Karla Schwarzenberga. Stejně tak většina lidí, které znám. Ne úplně všichni, ale nevyhodila jsem si je proto z přátel na FB (když už, tak za to mohly jejich urážlivé výroky), ani jim to nemám za zlé, ale valná většina prostě volila stejně jako já. Také známé osobnosti, které uznávám a važím si jich. Druhý kandidát však získal převahu soustavným okecáváním, neprokázanými tvrzeními (můžu napsat přímo lhaním, chcete-li), demagogií... Podvůdky a negativistickou kampaní, kterou za něho udělal někdo jiný, aby on zůstal "čistý"...

Snažila jsem se tomu věřit, že je šance a pan Schwarzenberg vyhraje, ale bylo by to příliš snové. Náš národ je na to moc přízemní, bohužel. Vrcholem všeho bylo páteční (v první den voleb) vydání Blesku s očerňující propagandou, které jsem neměla odvahu si někde najít a přečíst.