Květen 2013

Hap hej

29. května 2013 v 18:23 | Ellanor |  Zaujalo mě
Dnes mám náladu na velmi neobvyklou hudbu. Skupina DVA je zvláštním úkazem české (internetové) hudby. Nazývají sami sebe kuchyňský beatbox, hudba neexistujících národů, freakfolk a podobně. Protože je dneska speciální den, kdy má mamka narozeniny, má tu ode mě tento symbolický dárek, pozitivní písničku Hap hej :))..


Možná jste na ně už narazili. Pokud máte rády hry od Amanita design (Samorost, Machinarium), tak jejich poslední počin - Botanicula - má soundtrack právě do skupiny Dva, která za něj získala cenu až v Americe. A nebo jste už možná někde viděli videoklip Nunóvo Tango zpívaný pseudomaďarštinou. Když jsem ho viděla poprvé, vůbec mě nenapadlo, že to stvořili Češi, jen ta postava otce se sekerou v ruce ve mě vzbudila podezření :)..

Dva zpívají vlastním vymyšleným jazykem, všechny texty ale mají na svých stránkách přeloženy do češtiny:).. Na tuto hudbu je potřeba mít náladu, nemívám ji moc často, ale když ano, opravdu je ocením :))..

Malované trička za poslední dva roky

16. května 2013 v 11:49 | Ellanor |  Nápady
Pokaždé, když má můj drahý narozeniny, vánoce nebo jen tak, přistane mu v šuplíku nejmíň jedno mnou malované triko. Pak s tím chodí do práce a lidé se ptají, kde to koupil :o)...

Shrábla a nafotila jsem pro vás pár jeho triček. I starších než dva roky. Některé jsou čistě můj nápad, na jiné jsem se inspirovala někde jinde :).

Máme tady letní trička, které jsme nafotili vloni na dovolené v Chorvatsku. Modré s vodní tématikou - technika je monotisk (monotyp). Na plastovou podložku si nanesu pár barev, pak je rozpatlám šťetcem, rukou, hřebínkem - a rychle otisknu na tričko. Malé černé rybičky jsou domalované šťetcem.

Druhé letní tričko je bílé s barevnými kružnicemi, které jsou vytečkovány špejlí. Je náročnější na trpělivost, ale výsledek je efektní. První kružnici jsem si odměřila tak, že jsem doprostřed trička položila talíř :). Další vně i vevnitř už šly snadno kreslit podle ní. Na příměstském táboře jsme tečkování trénovali s dětmi různého věku, myslím, že se jim dařilo :).. Vlastně jsem se do toho pustila protože jsem po večerech chtěla zpracovat barvu po dětech, která už nešla vrátit zpět do lahviček :o)..

. . .

Další nášup triček je ještě čerstvější, jsou to vánoční dárky. Na našem tradičním workšopu s kamarádkami jsem chtěla namalovat Honzovi strom i s kořeny, cesta nejmenšího odporu bylo si obrázek vygooglovat. Listy jsou natištěné klacíkem, který jsem našla mezi dřevem na podpal a seřízla do požadovaného tvaru. Od tohoto motivu jsem vyrobila hned dvě verze, protože se jedné kamarádce líbil a měla volné tričko pro sebe (tedy líbil se více, ale jen jedna měla volné triko :))..


Buldoček netopýrem

8. května 2013 v 23:52 | Ellanor |  Kostýmy
Trochu jsem se odchýlila od svých oblíbených historických kostýmů k malému experimentu. Ušila jsem kamarádce pro jejího psa netopýří křídla. Když on ten francouzský buldoček už trochu jako netopýr vypadá, že? :)..

Musím tedy říct, že stále opakuji stejné chyby - na jednorázovou akci jsem to udělala zbytečně složité. Nemyslím tedy, že je to příklad k následování :).. Protože však výsledek vypadá dobře a všichni ho chválili (snad krom nositele), mám tu pro vás fotky výsledku i postupu tvorby. Samotný pejsek moc pózovat nechtěl, bylo mu horko a křídla mu trochu vadily, nešlo se v nich rvát s ostatními psy ani se válet v trávě. Ale statečně to vydržel a občas vypadal, že fakt odletí :o)..