Listopad 2013

Čtyři dohody bez kyslíku

23. listopadu 2013 v 23:35 | Ellanor |  Kulturní všehochuť
Ve čtvrtek jsem byla s kamarády na divadelním představení Čtyři dohody - kultovní hře s výborným Jaroslavem Duškem. Představení s hlubokou myšlenkou, které si odehraje Dušek prakticky sám jen se dvěma hudebníky v pozadí, bylo ale rušeno poněkud přízemním problémem.

Tato hra je - zdá se - už klasika, kterou viděli skoro všichni po republice a přesto/právě proto se na představení velmi těžce shání lístky. Proto jsou taky hodně drahé a část z peněz jde vždy na něco dobročinného. Kamenem úrazu byla scéna kde Jaroslav Dušek tentokrát hostoval - Divadlo Bolka Polívky v Brně. Musím vám říct, že tam už nikdy nevlezu! Ani v létě ani v zimě. Nedostatek kyslíku mi naštěstí (jako těhotné) žádnou nevolnost nezpůsobil, ale naštvaná jsem byla dost a Ještěrka taky. Zvlášť když představení trvalo přes dvě hodiny bez přestávky a vzduchotechnika očividně fungovala. Vpoustěla do sálu ale jen takové homeopatické množství vzduchu, aby si člověk uvědomil, jaké je tam dusno a vedro :((.. Na tohle by ani vějíř nepomohl :/.

Proč Ještěrka

8. listopadu 2013 v 1:02 | Ellanor |  O Ještěrce
Urvala jsem si kousek svého drahocenného času a napíšu vám něco o Ještěrce.

Inu to bylo tak, šla jsem k panu doktorovi a ten říkal, hele jak už mu tluče srdíčko a pak nalistoval ve veliké knížce plné celostránkových fotografií na křídovém papíře 5+2 (což je pátý týden a druhý den od vypočítaného začátku) a ukázal mi na fotce takového pulce s páteří a pahýlkama místo nožiček. Já jsem řekla "ahá" a od té doby se naše mimino jmenuje Ještěrka a zatím mu nikdo jinak neřekne :)...

Taky kamarádi se nás někdy ve čtvrtém měsíci ptali, jestli už víme, jestli to bude holka nebo kluk. My jsme na to řekli, že je ještě brzo, že jsme rádi, že je to člověk, protože posledně to ještě vypadalo jak ještěrka :o)...

A pročpak o ní budu psát? No, nakoply mě k tomu dva blogy. Jeden je o krkavčí matce, která tvrdí, že bude drsňačka a přitom těhotenství prožívá celá dojatá se slzami na krajíčku. Což o to, mě taky věci nadprůměrně dojímají, ale založím si blog na protimluvu?! Druhý blog je velice čtivý, ale proč ten negativistický název?! Vyděšená prvorodička názvem spíš odrazuje a láká ke čtení lidi, co by se chtěli radovat z cizích trampot a potíží. Já teda zatím vyděšená nejsem a celkem se i divím otázkám, jestli se těším. Já nad tím takhle vůbec neuvažuju. Je to takový přirozený průběh, který nijak nenarušuje ani mě, ani nic v mém životě :)..

I když no vlastně jo. To kopání mi život trochu narušuje. Občas se ptám lidí okolo, jestli si do mě chtějí taky kopnout. No nic, radši už půjdem spát, tak dobrou :)..