Leden 2014

Zástěry jako dárky

24. ledna 2014 v 15:49 | Ellanor |  Nápady
Protože už všichni opoždění Ježíšci si postupně vyzvedli své balíčky, můžou se tyto dárky objevit zde na blogu. Letos jsem nechystala nic velkolepého ani nic složitého.

Protože mamka bude mít brzy novou kuchyň, napadlo mě, ušít jí zástěru v barvách budoucího interiéru :).. Po chvíli googlování šedožluté látky jsem narazila na internetový obchod veselajehlička.cz, kde jsem po dalším šmejdění mezi dětskými motivy našla ještě látku s hrošíkama pro kamarádku. Dotyčná totiž jednak sbírá hrochy, ale taky má nejradši růžovo-zelenou kombinaci, takže opravdu nešlo to nekoupit :)..

Potěšilo mě, že v tomhle obchodě mají fakt krásné designové motivy za celkem normální ceny. Když látka přišla, částečně se to vysvětlilo, nemá totiž moc velkou gramáž. Látka je trochu průsvitná :(. První zástěru jsem ušila jen jednovrstvou, ale druhé už jsem udělala podšívku ze starého prostěradla.

Ušití zástěry je velmi velmi jednoduché, nemá to nikde ani záševek a rozměry snadno trefíte. Jen oblouk v podpaží vyžaduje podsádku (viz foto dole), jinak se látka prostě zahne a zapošije :)..