Duben 2014

Happy Brno

22. dubna 2014 v 13:57 | Ellanor |  Zaujalo mě
Za oknem prší, takže na zneutralizování si dnes pustíme něco veselého. Už je to asi dva měsíce, co jsme viděli výborný film Despicable me 2 (Já padouch 2). Zazněla tam jedna velmi optimistická píseň, přemýšlela jsem tehdy, kde bych si ji ještě mohla pustit. Neuběhl ani měsíc a tato písnička Happy od Pharrella Williamse se stala hitem. A co navíc, stala se internetovým hitem. Samotný oficiální klip mám několik variant, včetně hodinového. Také se stal inspirací pro lidi na celém světě k vytvoření vlastních videokoláží, jak veselí a šťastní jsou :)))..

Připojilo se i Brno s velmi kvalitním videem, kde reprezentuje samo sebe, lidi i město. Je to opravdu ukázková sonda do života v našem městě, najdeme zde všechny zásadní místa - Špilberk, Denisovy sady, Petrov, hrad Veveří, Mahenovo i Janáčkovo divadlo, nádraží, Zelňák, Svoboďák, letiště Tuřany, zmenšeninu Kaplického chobotnice a hlavně vilu Tugendhatt. A taky sondu do lidí, od mladých, dětí, starších až po lidi v krojích, studentů taneční konzervatoře, bezdomovce a všecky brněnské činnosti: obchody, hospůdky, hokej, brněnský závodní okruh atd.. :))..

Rozdrobená vila

8. dubna 2014 v 23:53 | Ellanor |  Architektur(k)a
Nedávno jsem šla kolem tohoto pozemku u křížku na Mladcové u Zlína. Chodíme tudy pravidelně navštěvovat příbuzné, ze Zlínského sídliště je to příjemná procházka. Dřív tu bývala prvorepubliková vila (až teď jsem si dohledla, že od Gahury!). Za komunistů v ní byla školka. Po revoluci taky a nakonec ji dostali majitelé zpět a někomu prodali. Teď jsou tu tyhle dvě hromady a dům nikde.

.

Pak jsem se dozvěděla, že ty hromady jsou ta vila. Ani nevím, co k tomu dál napsat... Více třeba zde. Příště snad napíšu něco veselejšího.

Růstový spurt

4. dubna 2014 v 23:18 | Ellanor |  O Ještěrce
Máme tento týden ukázkový růstový spurt (tzv. skokový růst). Někdo tedy tvrdí, že prý to neexistuje (a je to jen kolísání tvorby mléka), ale myslím, že my jsme živým důkazem. Ve třetím týdnu jsem ještě nevěděla, na co se mám zaměřit, v šestém týdnu už to ale bylo divné, tak jsem se dozvěděla, že to existuje. No a teď v pondělí oslavíme tři měsíce a malá má hysteráky už kolikátý den.

Nejhorší je situace, kdy řve, protože chce jíst a nejí, protože řve. Přisaje se na prso, ale hned začne řvát, aniž by ho zkusila zkousnout.. Večer se to obmění na variantu, že je unavená, tak řve, ale nemůže usnout, protože řve... Už jsem uvažovala o studené sprše, ale nakonec ji vždycky uhoupu.. Jedině nekonečnou trpělivostí lze vystoupit z tohoto bludného kruhu pláče až hysterie :)...

No jsem zvědavá o kolik vyrostla, až mi ji příště doktorka přeměří. Zatím pořád oblékáme některé novorezenecké oblečky velikosti 56, začíná to být trapné :o))).. (PS: fotka je starší, zhruba z těch tří týdnů.)