Červenec 2014

Těstovinový salát s mrkví

23. července 2014 v 22:25 | Ellanor |  Vaření s rozběhem
V současném parném počasí se hodí jídlo lehké, ať už na výrobu, tak na trávení. Mám pro vás jeden návod, který jsem vymyslela, když jsem bydlela na kolejích. Je tak primitivní, že by se slovo "recept" mělo v jeho souvislosti uvádět jedině v uvozovkách :).. Přesto si myslím, že to jako nápad ocení nejedna pracující matka v domácnoti a nejen ona :).


Sami si tento salát vaříme v létě na oběd a v zimě jako rychlou večeři. Když se podíváte na obrázek, je hlavní kouzlo prozrazeno, ale pro jistotu to sem přepíšu ještě ručně :)..

Vařím těstoviny v osolené vodě s kolečky mrkve. Nakrájím svou oblíbenou zeleninu do mísy - například: okurek, rajče, papriku, pórek atd.. naše nejoblíbenější přísady jsou: kukuřice z konzervy a krabí tyčinky (které nijak neupravuju). Když je to uvařeno, sliju vodu a vhodím k zelenině (v létě nechám schládnout, ale není to nutné). Dochutím - sůl, pepř, olivový olej, balzamikový ocet, salátové koření (máme oblíbené chimichuri z obchůdku s Kořením od Sindibáda), čerstvé bylinky apod. Pokud máte nouzové podmínky, třeba na kolejích - a neřeknete to Pohlreichovi - můžete tam krom soli a pepře dát jen velkou lžíci kečupu a velkou lžíci tatarské omáčky.

Jídlo je to lehké a zasytí jenom trochu, je to takový kompromis mezi salátem a hlavním chodem :).. No, musím říct, že toho sním(e) vždycky celou mísu :o).. Tak dobrou chuť.

Ryba na kousání

13. července 2014 v 1:02 | Ellanor |  Nápady
Chtěla jsem Ještěrce ušít nějakou hračku, jenže jsem se snažila o hračku zároveň:
1) Atraktivní pro mimino - bude hrkat, šustit, vydávat zvuky, bude se dobře držet a okousávat ze všech stran
2) Pratelnou - všecko, co bude hračka obsahovat, můžu bez obav hodit do pračky, takže žádná vlna (vycpávání rounem), kůže, dřevo, kov, který zrezaví, apod.
3) Dobovou - nebude za trestné body na našich historických akcích, tzn, že nebude obsahovat nic jako igelit nebo umělou hmotu, jen látku, nit a přírodní materiály.

No rychlou úvahou se dobereme k tomu, že nelze vytvořit nic, co by splňovalo všechny body zaráz:). Když tam zašiju rolničku, bude to sice hrkat, ale nemůžu ji dát do pračky (nevím o tom, že by existovaly nerez rolničky). Krásně šustivé materiály nesplní podmínky dobovosti.


Půlrok

7. července 2014 v 23:40 | Ellanor |  O Ještěrce
Dnes má Ještěrka půl roku. Je to malá šikulka, ale trochu nesystematická :).. Už se chytá za prstíčky na noze, nedávno objevila svoje uši a furt si za ně tahá :). Když ji držím, už by chodila nebo běhala.. Na břiše už se pohybuje směrem dozadu. Taky se zvedá na všechny čtyři, na kolena i na špičky. Ale přitom se v leže ještě nepřetočila ze zad na břicho..

S příkrmy jsme začli teprve nedávno a máme skluz oproti radám paní doktorky. Ale postupně to doháníme, dnes mi Ještěrka mrkev s cuketou rvala ze lžičky. Snad bude mít maso i kašičky a ovoce stejný úspěch :).

Přikládám fotku z pátečního maratonu. Naše princezna se zlatou hvězdou a zlatými vlasy :o)...

Všední den v životě supermatky

5. července 2014 v 1:30 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
A super taťky. Psáno na mobilu, omluvte překlepy, snad jsem je už všechny opravila.

Jak si představujete supermatku? Jako ženu, která se stará o děti, domácnost, má navařeno, je stále upravená a usměvavá? Nebo to může vypada i jinak. Třeba takto:

...
4:50 - řev, kojení
5:30 - řev, kojení, řev
6:15 - řev
7:05 - zkouším vstát, dítě přebalí tatínek
7:15 - vstávám, oblíkám sebe a dítě, česu se, umývám, snídám po cestě

8:10 - příchod do práce, já si jdu za šéfem řešit pracovní záležitosti, tatínek hlídá; podařilo se mi vyjednat větší plat, hurá:)
9:00 - tatínek ma pracovní schůzku, já hlídám, kojím, bavím dítě (tzn většinu času ji nosím)
10:00 - sraz s kolegyní nad pracovni záležitostmi, dítě chvíli spí, pak si ji předáváme, kojím
11:45 - jdeme na oběd, což obnáčí i delší procházku, ale můžu trochu vypnout, dítě je hodné a v kočáru vydrží skoro celou dobu, v hospodě ho naštěstí zabaví deska stolu :)
12:30 - vracíme se do kanceláře, já kojím a hlídám dítě, tatínek sedí u počítače a podle mých instrukcí dodělává věci, co musím dnes rozeslat