Únor 2015

Loňský renesanční piknik a letošní zabijačka

28. února 2015 v 22:07 | Ellanor |  Akce a výlety
Vloni se nám piknik vydařil a i když to již není aktuální, vrátím se k němu na pár řádcích, protože za zmínku stojí. Začínám totiž organizovat ten letošní a už se na něho velice těším :).. Jsem navnaděna i proběhlou historickou zabijačkou, kde jsem opět viděla spoustu kamarádů a hodně nových lidí, nadšených do oživlé historie :).. A ta atmosféra, přátelé, to bych vám přála zažít - jak z pohádky.. nebo spíše - jak z té doby :)..

PIKNIK

Z pikniku se nám, zdá se, již stane tradice :).. Letos bude třetí ročník, počet účastníků roste, a hlavně pochvala, která se snáší na naše hlavy je velice příjemná a člověka popohání dál :)..

Byl horký červen, léto v plném proudu a tráva suchá jako troud. Jednu červnovou neděli začaly se sjíždět vozy z celé Moravy směrem Brno, aby unikly realitě. Byly to vozy se zvláštními posádkami: jedni vezli harfu, druhým se v historických botách špatně šlapalo na pedály, jiní přes pěří na baretech špatně viděli do zpětných zrcátek, další byli naloženi malinovými pomazánkami či hruškovými koláči. Ostatně mísy s jídlem, džbánky a pecny chleba jsme nesli skoro všichni :).. Šplhali jsme na kopec s hradem Špilberk celí natěšení, že jsme sotva popadali dech :)..