Březen 2015

Kurz čokoládových pralinek

30. března 2015 v 14:25 | Ellanor |  Kurzy a workshopy
Rozhodla jsem se, že toto jaro zkusím nějaký vzdělávací kurz. Ani ne kreativní, ani ne pohybový - něco, co jsem ještě nedělala. Aby to člověka obohatilo a trochu mu to rozproudilo mozkové závity (v rámci možností :)). Nejvyšší level mé odvahy by bylo dodělat si mezinárodní zkoušky z francouzštiny, ale tak daleko jsem si netroufla. Aspoň jsem se tedy chtěla přihlásit s kamarádkami na cukrářský kurz.

Protože v tomto směru se po Brně moc nedá vybírat - pokud nechcete dát za 8 hodin 3,5 tisíce (kvalita sice může být odpovídající, ale já jsem přecejen na mateřské). Našli jsme tedy server Čokovášeň a přihlásily se na kurz pralinek. Musím tedy ještě poznamenat, že kámošky jsou zkušenější cukrářky než já, ale tady v těch pralinkách jsme si byly víceméně rovny :)..

Kurz sliboval nejen vlastní pralinky různých příchutí, ale výrobu tabulky čokolády, lanýže a hlavně (pro mě) rámcové uvedení do teorie a problematiky čokolády :)..

Postmoderní jukebox

26. března 2015 v 15:29 | Ellanor |  Zaujalo mě
Díky jedné kámošce na fb jsem objevila projekt Postmodern Jukebox. Hraje to u nás od rána do večera a Ještěrce se to velice líbí :).. Pokud máte rádi retro hudbu, budete nadšeni. Od dvacátých let po šedesátá, všechny styly, co si vzpomenete - swingové, jazzové, v menším zastoupení třeba bluegrass, country nebo kletzmer :).. Od předělávky hudby ke GoT až k popovým hitům - třeba Girls Just Wanna Have Fun v rytmu valčíku atd :)..

Tu hudbu si fakt užívám, album jsem si nekoupila, turné se středu Evropy vyhýbá, ale musí to být skvělé, slyšet to naživo :).. Nepátrala jsem hlouběji, jak velké seskupení hudebníků a zpěváků to je, ale zdá se, že obsáhlé (jediný klavírista se nemění) :o).. Samotná píseň, kterou jsem dnes vybrala se tak trochu vymyká v dobrém smyslu slova. Basistka nejem krásně zpívá a hraje, ale taky ten text je povedený :)...

Pokroky okolo roku

9. března 2015 v 23:45 | Ellanor |  O Ještěrce
Občas si sem napíšu článek a pak mi přijde, že není zajímavý a nemá pointu, tak ho nechám ležet v rozepsaných. Po čase ho najdu a říkám si, dyť je dobrý! Nebo spíš - proč jsem ho nezveřejnila, dyť se stejně na nic lepšího neshrabu :o).. Tak tady ho máte :).. Psáno po vánocích a teď.

Ještěrka je zlatá, sice si nevydrží hrát tak dlouho sama, jak by se nám líbilo a v noci nespí bez probuzení, ale to jsou největší potíže, co s ní máme :).. Postěžovala jsem si kamarádce, pracující několikanásobné matce, že už toho neudělám tolik co dřív. No nepotěšila mě :).. "Teď nastává to nejotravnější období pracující matky. Mezi 1-3 rokem. Děti prudí, nezabaví se sami, otravují a když je dáš do jeslí tak okamžitě onemocní :)"..

O vánocích se hrozně rozjedla, snědla toho dvakrát víc, než dřív. Masité jídlo jsem zavedla ještě odpoledne před večerní kaší. Padalo to do ní, jak Němci do krytu. Po čase se to ale zas ustálilo zpátky na polovině lahvičky denně. Ani to doktorce neříkám, určitě má dítě v jejím věku sníst tu lahvičku celou nebo ještě víc.. Spíš mi ale příjde, že už jí ta jídla na lžičku nebaví. Pokud si uděláme nudle s pestem a zeleninou, miluje to. Nebo třeba palačinky, to byla mňamka :).. Jenže já tohleto nevařím denně, když jdu na oběd na meníčko a jí to moje jídlo nechutná (ani jí to nenutím, v restauraci se solí určitě něšetří, dávám jí to spíš ochutnat než aby se z toho najedla), má křupky lehce namočené v polívce a kupovanou výživu. Doma pak ovoce a jogurt s ovocnou výživou. Musím to ještě vychytat, zatím se nestává často, že by odmítla oběd a docpávala se piškotama, ale tendence jsou :)..