Duben 2015

Šiju a šiju

30. dubna 2015 v 1:49 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Tento měsíc reálně hrozí, že tu nebude ani jeden článek. Krom klasického rodičovského nestíhání to má ještě jeden důvod - blíží se renesanční táboření. A já se snažím došít všechny kostýmové resty najednou. Začla jsem před týdnem a mám na to ještě týden. Věnuju tomu veškerý volný čas, což prakticky znamená asi hodinu a půl přes den a večer tak dvě hodiny. Na to, kolik těch kostýmů chybí, je to zoufale málo..

Jednak chci ušít kompletní kostým pro dítě. Aby mu večer nebyla zima, tak to bude mít, doufám, aspoň tři vrstvy. Košilku, šatičky a vrchní vlněnou tuniku. Nahoru kapucku = kápi a lněný čepeček. Zatím mám košilku a kapucku. Od podzimu je ještě nachystaná zástěrka a baret. Taky mám super merino kožešinu jako podložku na spaní, ale taky by chtěla aspoň obšít - na todle jediné jsem se chystala už v zimě, ale nedopadlo to :(..

No a protože jedeme tábořit celá rodina, potřebujeme kostým i pro tatínka. To v čem chodil doteď nestačí, hlavně ta košile byla jen na letní počasí. Nejzákladnější složení bude nová košile, sešívané nohavice a podšívaný kabát. Zatím mám rozešitou košili a nohavice, na kterých jsem se zasekla, ale snad to nějak půjde. Vzhledem k tomu, že tatínek už neroste, mohla jsem na něho šít už dávno.. leč nestalo se tak..

Když se mi kostýmy povedou, budou tu o nich články. Snad co nestihnu teď, zvládnu na piknik v půlce června. A teď jdu spát, dobrou noc. Zítra totiž jedeme stanovat - jako trénink na příští týden. Zatím v civilu a se všemi kempingovými vymoženostmi, pak už to bude jen dobové :)...