Červen 2015

Cestujeme s miminkem

22. června 2015 v 0:06 | Ellanor |  O Ještěrce
Naše Ještěrka už není miminko, spíš pěkné třeštidlo, ale v tomto článku bych chtěla udělat takový souhrn:). Sepsat kam všude už s námi, od doby před narozením až do teď, cestovala :). Chci tím v prvé řadě říct, že to jde. Neomezují-li vás zdravotní potíže, nedělejte si omezení ve vlastní hlavě, jeďte s mimčem klidně na dovolenou :)..

Jako první cesta by se dalo považovat Lancknechtský vandr, kde byla Ještěrka ještě tak malinká, že o ní nikdo nevěděl. Tedy já ano, byla v bříšku tak dva měsíce a už se vypravila do Trenckovy rokle užít si spaní pod širákem :).. Tehdy jsem váhala, jestli se vandru vzdát, ale proč, když mi nebylo špatně, nic mě netrápilo a moc jsem tam chtěla jít... Cesta byla pak trochu namáhavější, ale chlapi mi pomohli nést věci. Jstou to rození gentlemani.. i drsní vojáci, jak je to potřeba :)..

V létě jsem se pak vypravili do Chorvatska. Po zvážení různých možností jsme zvolili cestu autobusem přes noc. No řeknu vám, jedna baba, co sedí za mnou a vadí jí mé sklopené sedadlo, dokáže zkazit den. Zvlášť když Ještěrka potřebuje prostor a mamka si to břicho nemůže jinak narovnat :).. Do Chorvatska už autobusem nejedu a je jedno jestli budu těhotná nebo ne :).. Jinak nenastaly žádné potíže, koupali jsme se v moři, potápěli, velice mírně opalovali. Jen nedostatek mořských živočichů na polopenzi mě trochu rozladily a způsobily, že ani v tomto letovisku mě už nikdo neuvidí :)..

Máme vlastní bydlení

2. června 2015 v 14:38 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Je to doma :) Tedy myslím přeneseně a časem snad i doslova :). Začátkem roku jsme začli hledat byt a doufali jsme, že koncem roku budeme bydlet. Naši kamarádi měli průměr hledání svého nového bydlení 3/4 roku. Začátkem dubna, kdy jsem pořád ještě prohlíželi inzeráty a stále nešli na žádnou prohlídku, jsme zavelela, že jdeme sem. Do tohoto bytu, který sice vyhovoval velikostí a cenou, ale ne polohou a dalšími okolnostmi. Na místě jsme ale zjistili, že výhody jednoznačně převažují. Že je to ono :).. Byt velký a přitom vybydlený, abychom si ho zrekonstruovali podle svých představ :)..

Člověk si občas stěžuje, jak má v životě smůlu, ale tenhle kup bylo nashromážděné štěstí - veškerá jednání dopadly bez zádrhelů a protahování :).. Jen včera při přepisu bytu na družstvu jsem si vzpomněla na Asterixe a večer jsem si pak na uklidnění pustila toto... Protože my jsme běhali jen přes tři patra ze čtyř kvůli jednomu razítku a pokračování snad bude za týden. Klíče už ale máme a povolení k rekonstrukci a rekonstrukce samotná nás snad už nezaskočí. Vždyť už jsme zkušení :o)..


Když to dobře dopadne, budeme se - v červenci ne, to je naivní - v srpnu stěhovat :).. Po asi osmi letech ve třech různých podnájmech budeme mít konečně celá rodina trvalé bydliště na jedné adrese :)..