Září 2015

Zužitečnit sobotu

26. září 2015 v 15:04 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Když se na poslední chvíli ukáže, že víkend bude stejný jako mé všední dny, přepadá mě depka :(... Tuto sobotu se toho tolik děje a já nejsem na žádném z těch míst. Ani na svatbě, ani na historickém táboření, ani kamarádům nepomáhám se stěhováním.. Důvody jsou jasné: vzdálenost, benzín, rýma a děcko obecně.. Nemůžu být ani na stavbě, kde je potřeba pracovat jako sůl, protože děcko nemá kdo hlídat. (Naštěstí zítra už ano:).

Pečení sušenek mi na moc dlouho náladu nezvedlo, vaření ani péče o domácnost to ani nijak zvlášť neumí. Když už tu musím sedět sama (dítě spí, hurá), jak to tedy udělat, aby to nebyl zabitý čas. Můžu dokončovat resty, které mě baví.. takových se občas pár najde :).. a nebo plánovat. Tak například letos jsem se inspirovala kamarádkou a hodlám vánoce vyřešit už teď. Zdá se to brzo? Ale nee, vždyť vánoční ozdoby jsem koupila zlevněné už v lednu! Tento bod mám tedy odškrtnutý :)..

Teď dumám nad dárky. Pro naši Ještěrku je to dumání dvojnásobné, vždyť má po novém roce i narozeniny:) Ale už jsem to rozlouskla :) Vánoční dárky budou vybavení pokojíčku. Vše, co tam mám naplánováno, například houpačka. A k tomu vezmu největší lepenkovou krabici, co na staveništi máme (používámeji jako stůl) a udělám jí z toho domeček :).. Na narozeniny pak dostane šitou panenku. Už ji sice měla na hraní jako polotovar, ale moc ji nezajímala, tak jsem ji zas schovala a dokončenou dostane jako dárek :).. A k tomu kočárek, půjčené se osvědčily (viz foto z června) :).. Ten tedy vyrábět nebudu :)..