Čím víc makám, tím víc práce tam zbývá

28. října 2015 v 1:26 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Stěhování má svůj poslední a neodkladný termín. A to tento víkend. Už to chvíli vypadalo, že byt bude aspoň trochu připraven, ale nechala jsem se unést :o).. Kdybychom měli partu sádrokartonářů, partu malířů, partu stěhovánků asi bych si tady stěžovala na obtížnou synchornizaci, ale hýbalo by se to víc než v našem případě, kdy máme jednoho elektrikáře (který může jen každý druhý týden), jednoho podlaháře, jednoho truhláře a pár (tzn 2ks) kamarádů, co mají dodávku (a svých starostí nad hlavu). K tomu máme naše čtyři ruce a jedno děcko, které je potřeba od toho odečíst, takže ve výsledku 1,25 osoby, která na bytu před nastěhováním dokončuje co se dá :)).

Bude pracovna, zcela dokončený pokoj, kde bude postel a stůl (víc nábytku teď ani nevlastníme). Bude asi i pokojíček, kde by s trochou štěstí mohla být šatní skříň i s policemi a tyčí na věšáky (ovšem bez dveří). V tomto pokojíčku budou snad i vymalované stěny, strop a možná i záclona, víc ale nic :). Už delší dobu je funkční koupelna i wc, když nám bude štěstí přát, dostanou během víkendu obě místnosti i dveře :o).. V komoře jsou police plné nářadí a věcí na stavbu, prý zatím. Kuchyň je přislíbena, ale pracovní deska bude jen provizorní. To bude nejvtipnější u zdi, protože ta provizorní bude mít 60cm hloubku a ta budoucí 75cm, takže u stěny se těším na patnácticentimetrový fuk :))).. Ložnice je polotovar a ani ji zatím neřešíme. Co je ale nejhorší - obyvák - ten nemá dodělané stěny ani strop.. Taky se to určitě nestihne.

Na co se těším? No doufám, že na Ještěrku, která si každou návštěvu bytu ohromně užívá a doufám, že až jí to dojde, že teď už tady bydlíme, tak že ji nadšení nepřejde :). Těším se na houpačku, která bude v pokojíčku a časem i v obyváku. Těším se na kuchyň, kde budu potahovat dorty s pomocí sestry tam uděláme sushi party :) Těším se na svoji šicí dílnu se zrcadlem po prababičce a taky na lustr do ložnice, který se nechám od někoho uplést (sama plést neumím). Jak Ještěrce pomaluju zeď a ušiju záclony ze staré divadelní látky. Na dokončení hliněných zdí, jejichž finální vrstvu jsme přesunuli na jaro. Na velikánský fotoobraz do obyváku kombinující makro a fotomontáž, o kterém mám až nezdravě jasnou představu. No a tak dál, v našem novém bytě bude prostoru pro nápady víc než dost a bude pěkně dlouho trvat, než je všechny uskutečníme :o)...

PS: Název článku je autentický Honzův citát starý asi měsíc, ale stále aktuální :).
 


Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 28. října 2015 v 12:07 | Reagovat

Jééé, tohle mám ráda :-) Když člověk ví, že má před sebou ještě nějaké budování a když si svůj sen plní postupně :-)
Držím palce, vím, že to bude práce a dřina a nervy, ale opravdu celkově spíš radost :-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 28. října 2015 v 18:44 | Reagovat

Přeji ti hodně štěstí, aby se tvé budování snu vyvedlo co nejlépe. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama