Březen 2016

Netopýří rodinka

26. března 2016 v 13:13 | Ellanor |  Kostýmy
Když jdete s dvouletou (i víceletou) dcerou na karneval, nejspíš ji nastrojíte jako princeznu.. Nebo ještě pravděpodobněji jako Elsu z Ledového království (to teď strašně frčí). Vzhledem k tomu, že nemám času nazbyt, chtěla jsem volit co nejjednodušší řešení. Ještěrka na to zatím nemá žádný názor, takže jsem si mohla vymyslet, co chci. Schylovalo se k Červené karkulce.. Jenže pak jsem dostala nápad...

Mám pro ni ušitou černou tylovou sukni, postupně ji (jako relax) obšívám perličkama a kanýrkama už od podzimu. Vypadá solidně, ale na žádnou princeznu se nehodí - je černá. To leda tak na černou labuť.. Hmm, a co kdybych si půjčila ty křídla, co jsem šila na buldočka ?! ;)))))..

Tak vznikl kostým netopýra, který jsem šila prakticky ten den dopoledne a cestou na karneval. Ne, že by to bylo tak snadné, spíš jsem na to předtím neměla čas. Ale soustředění, kolaudace a zapíjení mimin má prostě přednost :). Takže jsem před karnevalem seděla v autě, dítě s tatínkem jsem poslala dovnitř bez čepičky, a ještě rychle došívala uši a zavazování. Nechtěla jsem to šít na místě, aby se mi zas kamarádi nesmáli (to jsou pěkní kamarádi, že?). Jenže jak jsem seděla v tom autě, tak oni stejně všichni šli okolem. Pěkně postupně, aby se mi mohli každý smát zvlášť ;o)...

Popotahované dorty

23. března 2016 v 14:27 | Ellanor |  Vaření s rozběhem
Jako cukrářka začátečník jsem zkusila upéct konečně dort, který by všem chutnal a né jak posledně (v noci špatně zamíchané těsto, lidi to jedli jen ze slušnosti, no nic moc:)).. Vzala jsem to od podlahy a přihlásila jsem se na kurz potahování dortů. Po dobré zkušenosti s kurzem čokoládových pralinek jsme se kamarádkami vrátily na místo činu a každá jsme si za odpoledne udělaly dortík :).. Korpus jsem tam dostaly, krém na promazání si přinesly a jako vrchol všeho bylo potáhnutí a ozdobení dortu. Pracovaly jsme tedy - ne s marcipánem - ale s profi potahovací hmotou smartflex. Sice se s ní pracuje krásně, a skoro všichni to nakonec snědli, ale přes práh mi to nesmí, je to jen cukr s příchutí. Koupila jsem radši marcipán z mandlí. Ale to trochu předbíhám.

Honzovy narozeniny se blížily a mě se podařilo ten termín kurzu vybalancovat tak, že jsem šla na potahování dortů a den na to byla oslava. Samozřejmě jsem mu nechtěla dělat dort s kytičkama a srdíčkama. Když jsem se ptala na téma dortu, padla jasná volba na náš oblíbený seriál Doctor Who :)). Takže poté, co jsme všechny promazaly a prokapaly korpusy a daly dorty ztuhnout do lednice, jsem začly válet potahovací hmotu a já začla nabírat zpoždění oproti ostatním. Už jen ten základ: potřebuju podklad v barvě vesmíru, nejlépe tedy tmavě modrou, černu, fialovou.. No vidíte sami, kolik na to asi padlo barvy. No hodně :).. Pak jsem se piplala s modrou budkou, stačila jedna placka polepená dalšími plackami, o 3D tvaru nemohla být ani řeč. Zatímco ostatní holky použily na kytičky předchystaná razítka, já jsem se ručně vyřezávala a zahlazovala s každou hvězdičkou :).. Vedoucí kurzu ani holky samozřejmě seriál neznají, tak můj výtvor nechaly bez komentáře a myslím, že si to vedoucí vyfotila jen tak pro formu ;).. No ale stálo to za to. Honza byl nadšen. A všichni ostatní hosté jeho narozenin také. (Na fotce nahoře dorty celého našeho týmu.)