Červenec 2016

Malý projekt, taky projekt

31. července 2016 v 19:04 | Ellanor |  Nápady
(V článku jsou dvě nové fotky.) Dnes něco méně náročnějšího, protože i to se počítá. A čím míň se mi do toho chtělo (i když mi pomohla mamka, díky), tím větší radost mám, když to konečně dotáhnu do konce :).


Zkracovala jsem nové záclony (to byl proces na hodně dlouho:) a zbyly mi z nich pruhy látky, které mohly skončit opět v mých bezedných krabicích látek. A nebo jsem z nich mohla narychlo taky něco ušít. Třeba holčičí sukýnku na hraní :)..

Babička koupila tričkové šaty na lítačku. Fajn, to se hodí. Ovšem ten obrázek mi vyrazil dech. No nic, trochu to přemalujem a super punkové šaty jsou na světě :).. Někdo mi říkal, že by se o to hipsteři poprali a mám to za těžké prachy prodat :o)..

Pár dní na Pálavě

28. července 2016 v 10:17 | Ellanor |  Akce a výlety
Udělali jsme si kratší rodinný výlet. Protože nemá moc cenu psát souvisle kde jsme byli a co jsme viděli, sepíšu jen plusy a mínusy, tedy dobré a špatné zkušenosti/zážitky, protože na ty byly ty tři dny celkem bohaté :)..

Pozitiva:

+ Bylinková zahrada ve Valticích. Zní to obyčejně, ale je to příjemný a uklidňující prostor, kde krom bylinek dělených podle použití, najdete malé nenápadné citáty zapíchnuté v záhonku, erární křesílka na relaxování i příjemnou venkovní výstavu ukazující proměny Lednicko Valtického areálu během roku. A taky obchůdek, kde jsem konečně sehnala majoránku (a asi jsem si ji po dvou týdnech na balkoně zahubila:((), koupili jsme Ještěrce slamák a málem jsem jí koupila i šitého usínacího skřítka, plněného bylinkami.. Ovládla jsem se, že tohle bych mohla ušít i sama.. tak snad někdy. Jen jeden trapas se mi na konci povedl, když jsem se plná dojmů ptala, jestli můžu přispět vstupným dobrovolným. Do zahrady se platí 40kč, což jsme si u vstupu vůbec nevšimli a nikomu to nevadilo :o)..

+ Café Lichtenstein v zámku ve Valticích, kam nás zahnal déšť. Hlavně mě potěšilo, že i když mají židle od slavného designéra Starcka, tak měli normální ceny kafe. (Hned jak jsem ty židle viděla, honem jsem se ptala, kolik to kafe stojí :)).. A musím říct, že celkově je ten prostor moc pěkně a moderně zařízen v historickém prostředí :).. Například z replik obrazů na zdech jsem byla nadšená, ale to je jen má malá úchylka :)..

+ Mikulov obecně, hlavne zámek a okolí, stoupat po zahradách a prohlídnout si nádvoří vytesané do skály. Škoda, že nemá nikdo pochopení pro mou touhu jít na prohlídku hradu, jakože i dovnitř. Nojono, je to drahé, dlouhé a někdo musí hlídat dítě.