Září 2016

10. výročí blogu

9. září 2016 v 21:49 | Ellanor |  O mně a o stránkách
Přesně před měsícem 9.8.2016 tiše a nenápadně oslavil můj blog deset let od svého založení. Proběhlo to v tajnosti, protože jsem na to myslela na jaře, ale o prázdninách jsem na to pak už zapomněla :). Ale o tom to tu je: až to sem napíšu, tak to tu bude. A nebo nebude, jako asi třicet rozepsaných zastaralých článků :)..

Není moc co bilancovat, co taky v kronice bez systému, kam zapisuji nahodile myšlenky, zážitky, výtvory :). Navíc na nostalgii mívám náladu jen velmi vzácně - jsem toho názoru, že to člověku spíš škodí :). Zkusím tedy najít fotku aspoň sebe. Jak jsem vypadala v roce 2006 a jak vypadám teď. Je tedy samozřejmě otázka, jestli to někoho zajímá ;-).. Navíc nechci sama sebe vyděsit :).


Ultimátní sekaná

7. září 2016 v 9:47 | Ellanor |  Vaření s rozběhem
Já, pokus-omyl kuchařka, se občas vydávám do vod klasických receptů, ale svíčkovou ode mě nečekejte :). Pokud se člověk přejí nudlí, kuskusu a mých asi patnácti druhů polívek, je čas na něco jako třeba sekaná :).. Když jsem ji chtěla dělat poprvé, zabrousila jsem na netu a sepsala několik receptů. Prosím vás, s buchtama tohleto nedělejte. To nedopadá dobře. (Vyzkoušela jsem za vás :)). Zato se sekanou to není problém. Jako pejsek a kočička vezmu z různých receptů všechno, co se mi líbí, a smíchám to :)..

Zde jsou poměry - pro naši rodinu, což jsou dvě a půl osoby, dělám poloviční množství, které vyjde na večeři i oběd (a nejspíš ještě druhou večeři).

1,5 kg masa, pohanka lámanka (viz níže)
2 cibule nakrájet na jemno
4 lžíce plnotučné hořčice, 4 lžíce ostrého kečupu
1 lžíce majoránky (dávám promnutou sušenou i čerstvou, takže víc než lžíci)
2 vejce
5 stroužků česneku
2 lžičky koření na mleté maso (tymián, nové koření, sladká paprika, rozmarýn, oregáno)
čerstvá petrželka, sůl, pepř

Zástěra s vinnou révou

1. září 2016 v 16:37 | Ellanor |  Kostýmy
Vrtala mi v hlavě myšlenka. Nápad. Byl dost neodbytný, tak jsem se rozhodla ho uvést do praxe. Trvalo to dva týdny intenzivní práce. Vznikla tato renesanční zástěra. Není to replika, ale je inspirována dochovanými originály.

Používám stonkový (zadní) steh a steh Holbein (dvojitý přední), typický pro blackwork. Protože to ale není jednoznačný blackwork (ani jsem nikde nenašla, že by se používal na zástěry, typické byly košile a čepičky), zvolila jsem modrou barvu. Vinná réva byl oblíbený motiv, takže volba padla jasně na ni. Budete-li se dál ptát proč je zástěra vyšívaná právě takhle, jsou mé další důvody pragmatické až přízemní. Tento odstín modré jsem zvolila proto, že mám zásobu zrovna těchto bavlnek (mám poděděnou úctihodnou krabici bavlnek, moulinek a dalších přízí a v žádném případě nechci přikupovat nic nového - zde se nepokouším o LH, takže bavlnky zcela vyhovují). Inspirací mi byla zástěra vlevo, ale rozhodně jsem se nechtěla pouštět do plné plošné výšivky, i tak mi to zabralo času dost a dost a ke konci to byla fakt zkouška trpělivosti.