Listopad 2016

Vánoční plány

17. listopadu 2016 v 2:39 | Ellanor |  Nápady
Vzhledem k tomu, že moje skoro-tříletá dcera nechodí na můj blog, můžu tu prozradit, co jí chystáme na vánoce i na narozeniny, které bude mít začátkem ledna :).

Začlo to tím, že jsem jí chtěla konečně došít panenku, kterou jsem začala vloni. Už rok ležela rozpracovaná v šuplíku. Před rokem jsem usoudila, že je to ještě brzo, že by s ní šlahla do kouta. Takže teď jsem panence ke spodničce začala šít šatičky a spoďárky a ještě chystám klobouček, toto a tamto.. postýlku a kabátek, nejvíc se bojím obličeje a vlasů.. celé to bude lněné a renesanční.. A dělám to jen v noci, aby to Ještěrka neviděla. Ovšem protože chodí spát skoro s náma, moc času na to nemám a sama se dostávám do spánkového skluzu.

Jak dopadlo táborové dítě

3. listopadu 2016 v 11:16 | Ellanor |  Kostýmy
Koncem jara jsem se tu obsáhle rozepisovala o tom, jak vybavit dvouleté dítě na renesanční táboření. Jak vrstvit oblečení a které střihy jsou nejvhodnější. Nenapsala jsem, jak to nakonec dopadlo, a odpověď je jednoduchá: Ještěrka dostala ve čtvrtek před odjezdem šestou nemoc, která se vyznačuje vysokou horečkou a vyrážkou, a nejeli jsme nikam.

Ano, bylo letos více renesančních akcí, ale na kostýmy to nebylo úplně ono. Dvě akce proběhly v červnu v těch největších vedrech: renesanční piknik se povedl, ale bylo to jen odpoledne. Další akce byla renesanční svatba na zřícenině, kde jsme sice měli spát - a vyzkoušet tak všechny vlněné dětské kostýmy, nejen košilku - ale Ještěrka se večer popálila na rukách a jeli jsme na pohotovost a domů. (Po měsíci měla ruce jako nové, naštěstí :)). Další akce už nebyly nebo nám neseděl termín, takže půlku toho, co jsem ušila nebo přešila na větší velikost, leží celý rok netknutě ve skříni a těší se to na jiné dítě příští sezónu.

Přesto ale mám co napsat, protože jsem malinko pokročila v teorii i praxi. Pomohla mi k tomu jedna rytina, na které jsou zobrazené renesanční děti (stále mi to přijde jako velká vzácnost, podklady na dětské kostýmy prostě nenacházím), takže děkuji kamarádce ze skupiny za tento obrázek :).. Ve větším rozlišení ho bohužel nemám, nevím ani zdroj, ani si nerozumím natolik s googlem, aby mi poradil.