Malované bodýčka

26. března 2017 v 18:45 | Ellanor |  Nápady
Ještěrce už jsou tři pryč a bodýčka jsou pomalu passé, takže bych tu mohla udělat takové stručné shrnutí :).. Koupit jednobarevné bodýčko totiž není takový problém, jak jsem se zezačátku obávala (Tesco to jistí) a malování přes šablonu je velmi jednoduché, rychlé a s efektním výsledkem :)..

Na první umělecké vyřádění jsem měla čas zhruba u půlročního mimina. Tehdy jsem zvolila motivy, které nevypadají, ale souvisí spolu. Vlastně to měla být hádanka "co mají společného hrášek, drak a hvězda?" ;)))


Nakreslit si motiv na samolepící tapetu a pak to nůžkama vystřihnout je jednodušší než by se zdálo, stačí tam něco načmárat a nebát se vzít nůžky do ruky. Když vystřihujete, začněte detaily. Jako první vystřihněte ty malé plošky, až pak ty velké, v opačném případě hrozí protržení.

. . .

Další z výhod vystřihované samolepící tapety je ten, že se dá použít opakovaně. Když nemáte moc chlupaté tričko, tak minimálně dvakrát až třikrát se dá šablona přelepit a znova vymalovat. Pokud si předkreslíte obrázek na zadní stranu a vystřihnete, musíte počítat s tím, že na tričku bude zrcadlově obrácený. Takže pokud chcete udělat jako šablonu písmena, je potřeba si je předkreslit zepředu - na lícovou plastovou stranu folie. Takhle jsem ještěrce namalobvala bodýčko s iniciálama když jsme na dovolené měli tématiku rytířů.

Punkové prasečí bodýčko je zase rychloakce na večírek ve stylu Addams family. Výhodou je, že takhle vylepším staré poděděné (jinak pěkné bílé) bodýčko, které mělo na prsou napůl sedřené logo výrobce. Jedny z posledních bodýček, které jsem dělala na loňskou zimu (ale nosila je malá ještě tu letošní, roste prostě trochu pomaleji) měly motivy vloček. Vymyslela jsem to onehdá v létě, když byly ty děsné dva týdny trvající čtyřicetistupňové vedra :)..

Sice končí éra bodýček, ale zase nastává období triček a doufám i malovaných sukní a šatiček :)..
 


Komentáře

1 Iva Iva | 29. března 2017 v 15:14 | Reagovat

*malovanÁ bodýčka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama