Duben 2017

Orange curd

26. dubna 2017 v 11:42 | Ellanor |  Vaření s rozběhem
Neboli sladká pomerančová omáčka je můj včerejší kulinářský experiment. Bude to součást většího projektu, který je ale nejistý od počátku a to hlavně z důvodu dvou proměnných. Jedna proměnná je mimino, druhá zase tříletý pytel blech, který nechce poslouchat:). Nicméně projekt nese název čokoládovo-pomerančový dort pro manžela k narozeninám, plánuju ho už skoro rok a tento pátek musí být hotov.

Původní verze je Lemon curd, oblíbená v anglosaských zemích. Nedivte se, že to neznáte, já jsem se o její existenci taky dozveděla teprve nedávno. Je to citronová omáčka, která se používá na polití cukrářských výrobků (cheesecake, tartaletky apod). Dá se koupit ve skleničce třeba v Marks and Spenceru nebo v Tescu. Taky ji člověk může i uvařit, ale přijde mi, že je to trošku vyšší level než běžné pečení třeba bábovky. Každopádně jsem to zkusila :).. Použila jsem tento recept s pomerančem (jen jsem žloutky přidala až po rozpuštění předchozích ingrediencí).

Jak jsem to tedy vařila. Pokusím se o autentický záznam:

- Týden před: Nastuduju recepty a sháním ingredience. Pro 3 biopomeranče za 20kč/kus pošlu manžela přes celé město.
- Dneska: Mám všechny přísady doma a asi hodinu čas než půjdu pro dítě do školky - hurá na to.
- Nemám struhadlo na pomerančovou kůru, aha... nastrouhám to na jemném normálním.
- Nemám odšťavnovač, no nic, mám aspoň takový provizorní na vymačkání citronu do flašky, to bude stačit.
- Rozkrojím pomeranče a snažíte se z nich dostat nějakou šťávu. Vevnitř vypadají... no podobně jak zvenku - jako něco, co si dlouho nikdo nechtěl koupit :)..