Květen 2017

Dvě Ještěrky

17. května 2017 v 23:20 | Ellanor |  O Ještěrce
Asi už si i čtenáři mého blogu všimli, že máme druhou Ještěrku :).. Tento pátek nám bude končit šestinedělí, tak už ji tu nebudu tolik tutlat :)..

Už jsou na mě dvě. Zatímco ta větší je pytel blech, se všema se hrozně kamarádí (hlavně s úplně cizíma lidma), frfňá trochu jídlo a srandovně skloňuje a skládá češtinu do vět... Ta nová malá Ještěrka je, zdá se, flegmatik, snědla by mě aj s chlupama, až z těch přírustků paní doktorka omdlívá, usmívá se nesměle na svět a hlavně.. hlavně hodně spí :)...

Nechci tu zacházet do technických podrobností, ale zrovna včera se mě pak doktor (samozřejmě s kapkou ironie) ptal, jak jsem si užila porod. Já jsem odpověděla "jó, pane doktore, jak na zabijačce :)"... Naštěstí nic hrozného to ve výsledku nebylo, jen teda váhu 4,3kg a délku 55cm nikdo nečekal ani těsně před cílovou rovinkou. A když se mě teď některé známé s děsem v očích ptají, jak se to dá zvládnout odrodit, tak odpovídám: jedině tak, že to nebudete vědět předem. Inu, první dítě bylo přesně o kilo lehčí a subjektivně v tom kupodivu rozdíl nebyl.. Takže asi tak :)..

Holky jsou od sebe přesně 39 měsíců, tzn. 3 roky a 3 měsíce. Miminko bylo "lehce" přenošené, asi aby si počkalo přesně na toto datum a bylo stejný den v měsící jako sestra :).. (Na fotografii má jedna 1 měsíc a druhá 40 měsíců.)


Trucující spící

2. května 2017 v 15:03 | Ellanor |  O Ještěrce
Kvízová otázka: co dělá Ještěrka?
A) trucuje
B) spí

...

A) i B) je správně.

Jdeme ze školky a pospícháme k doktorovi, doma se zastavujeme jen na chvilku. Než dokojím hladové miminko, tak na Ještěrku volám z obyváku, že jí tentokrát nepomůžu s vyzouváním, že to musí zvládnout sama. Pak se jdu podívat, proč je v předsíni takové ticho. Ještěrka místo vysvlékání usnula na rohožce.

Jenže co teď? Za půl hodiny musíme být s miminkem u doktorky. Takže nastává kvízová otázka č.2: co udělám?

A) nechám ji spát samotnou doma, jsem drsná krkavčí matka a vím, deže vždycky spí dvě hodiny
B) vzbudím ji a donutím, aby šla s náma, pěkně vedle kočárku, jenže to je problém i když je při smyslech a v dobré náladě
C) naložím ji do kočáru, mimi už se tam nevleze, tak to nesu na ruce