Princezna Žabí noha

28. října 2017 v 22:48 | Ellanor |  O Ještěrce
Mám dnes volnější večer.. tedy, éé, už je čtvrt na dvanáct. Aha. No dobře, ukradla jsem si hodinu spánku a napíšu článek, na který se už dlouho chystám. Dokonce by se dalo říct, že ho tady dlužím.

Naše mladší princezna oslavila začátkem října celých šest měsíců :).. Je to pořádný kus baby. Furt by se nosila a já mám z toho ruce jak orangutan.. Ne, nejsou oranžové a chlupaté, jak by se určitě někdo rád zeptal, pouze vytahané až ke kolenům :).. Zápěstí, karpály, bicepsy, ramena a krk.. to všechno dost trpí. Takže masáže a cvičení - sice nestíhám, - ale vím o nich, pomohly by :)..

V půl roce nosí naše malá velikost 74. Tuto velikost měla Ještěrka v roce a čtvrt. Takže oblečení, ve kterém se Ještěrka učila chodit, nosí miminko teď, ještě ani nesedí, ani neleze. Ještěrka se narodila v lednu a rok jí trvalo než dosáhla na velikost 68, v této velikosti mám zimní oblečení. Jenže té mladší stačilo čtvrt roku, tuto velikost měla v létě. Takže aby mohly děti po sobě dědit oblečení a nějak to vycházelo podle ročních období.. tak rozhodně nestačí, aby se narodily ve stejné části roku :)..

Kdo má rád čísla, vysvětlím to ještě názorněji. V šesti měsících měla Ještěrka necelých 7kg. To byla na dolní hranici tabulky, naše malé miminko má téměř 10kg (což je samozřejmě opačná hranice tabulky). Tuto váhu měla Ještěrka právě v roce a půl. Takže jednokilový náskok, který vznikl u porodu naskočil asi na rozdíl 2,5-3 kg. V absolutních číslech je to teď 10kg (6m) versus 15kg (3r 9m). Nezbývá, než se vsadit, kdy ta mladší dožene tu starší. Když to sečtu a podělím, máme vlastně dvě průměrné děti :)..


Váha a velikost ale nejsou jediná vlastnost a zajímavost našeho miminka. V létě jsem jí vymyslela konečně přezdívku. Protože mě nic lepšího od té doby nenapadlo, nastal čas ji zveřejnit :). V těch největších vedrech měla totiž naše malá princezna stále studené a vlhké nohy. Nakoupila jsem speciální ponožky z merina a taky z bambusu, aby měla nohy v teploučku a zároveň v chládku, rozumíme si? Dost jsem se obávala, že studené končetiny budou jejím celoživotním hendikepem (já na to vůbec netrpím, právě naopak). Naštěstí s nástupem podzimu problém vymizel a už nic takového nepozoruji. No ale "nohy jako žaba" již zůstaly zakódovány v její osobnosti a přezdívka byla na světě: ŽABIČKA. Máme tedy doma dvě příslušnice plazů a obojživelníků: JEŠTĚRKU A ŽABIČKU :)))...

No a jaká je? Napřed se zdálo, že je jako Saturnin - hrdinně vystrkovala bradu vpřed. Pak se zas shlídla v Davidu Listerovi - neustále se snaží vyšplhat na stěnu diskotéku pusou. Jenže ono to bude ještě úplně jinak. Naše Žabička je totiž slimák - pohybuje se vpřed pomocí vlastních slintů. Naslintá si prostě pod sebe a pak se po tom klouže kupředu :).. Kdoví, kam ji evoluce dál zavane :)...
 


Komentáře

1 nudistka nudistka | Web | 29. října 2017 v 7:54 | Reagovat

To chce masáš, sama jsem na ní teď byla,dost to bolelo, ale nakonec bolest odešla, doporučuju. Přezdívka je moc pěkná. Trochu slintá, je to holt chytrá holka a ví, co jí ušetří námahu a čas.

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 18. listopadu 2017 v 15:07 | Reagovat

Žabička? To je hrozně roztomilá přezdívka, zvlášť pro takového řízka. :)

Ellanor, dovolila jsem si tě nominovat na Liebster Award. Protože vidím, že nemáš času nazbyt, nominaci samozřejmě nemusíš přijmout, je to jen na tobě. :) V praxi přijetí nominace znamená to, že v článku odpovíš na otázky, které jsem pro nominované připravila, a připravíš další pro své nominované. Anebo taky nenominuješ nikoho, jak je ctěná libost.

3 Ellanor Ellanor | Web | 30. listopadu 2017 v 14:47 | Reagovat

Tak to Ti pěkně děkuji ;-). Čas nazbyt není - projetky, děcka, domácnost, koníčky.. blog se tam nějak nevejde :)... Ale díky, že sis na mě vzpomněla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama