Zpět ve školce

21. října 2017 v 23:39 | Ellanor |  O Ještěrce
Návrat do školky jsme vyhlíželi s velkým očekáváním. No, vlastně s očekáváním úlevy :).. Paní učitelka mě totiž někdy v květnu poprosila, ať naši Ještěrku nepřihlašuji na letní provoz školky. Že budou sloučené třídy a dostal by ji na starost někdo, kdo ji nezná. Ještěrce by to bylo jedno, to spíš nová paní učitelka by se divila.. No a když jsem teda na té mateřské... no neměla jsem žádný důvod, jí tuto prosbu odmítnout. A možná jsem měla. První dva týdny v srpnu, kdy děti zase začly řádit na hřišti školky na doslech z našeho balkonu a já jsem v tu dobu měla naší princezny tak akorát, jsem toho celkem litovala. Navíc tu byl taky pádný argument kamarádky, že si zas odvykne a to, co se pracně ve školce naučila, se bude v září učit znova. No už se stalo a v září jsme se konečně vypravili zpět mezi děti do státní školky.

Přijeli jsme kvůli dovolené koncem prvního týdne. Ještěrka už ve třídě nebyla nejmladší a paní učitelky měly plné ruce práce s novými dětmi. Zrovna ten den tam jeden chlapeček tak plakal až se z toho pozvracel :(.. Na Ještěrku už moc čas nebyl. Musím říct, že jí úbytek pozornosti nijak nevadil, jen stále zůstává to telátko. Psychicky samostatná je, fyzicky moc ne, ale to jí nevadí...

Už máme půlku října a asi by se dalo shrnout v bodech:
  • Máme štěstí, že Ještěrka od ledna nechytla ani jednu veš a ani jedno sprosté slovo - její mladší kamarádka to stihla teď za měsíc září. (Zato ta naša chytla v březnu neštovice, no něco se vždycky najde :))
  • Často se říká, že dítě se naučí chodit na nočník skokově. Nebo třeba jiná maminka řekne "za týden jsme byli bez plínek, za další týden i bez plínek na noc". Noooo.. my na tom pracujeme už přes rok. Plínky na noc zatím rušit neplánuji, aktuálně se soustředím na suché spoďáry. Jeden den stačí jedny kalhotky, jiný den je měníme pětkrát...
  • U nějakého jiného dítěte viděla, jak se chytlo kočárku a jde. Takže zázrak se uskutečnil! Naše Ještěrka jde kam potřebuju. Přesunuje se chůzí z bodu A do bodu B konstantní rychlostí.. Nádhera! Pokud ovšem nemá náladu na dloubání do hlíny, chůzi po obrubníku nebo nemá v ruce deštník (nebo jídlo), pak není v lidských silách, aby se pohybovala kupředu.. nebo aby zrychlila.. ne, prostě ne, nedoprosím se, nedovyhrožuji, nic, prostě nic...

  • Po měsíci chození jsme provedli pokus se spaním po obědě.. Holt se na to člověk musí připravit, hlavně psychicky.. v našem případě mluvím o paní učitelce :). Ještěrce se líbilo, jak se dětem čtou pohádky a tvrdila, že by i spinkala. Praxe ukázala, že je moc rozjetá a trvá jí dýl, než zabere, ale nakonec to opravdu klaplo. Takže už tam i ve školce spí. Pokud ovšem nepočurá postel tak, že se musí dva dny sušit.
  • Překvapil mě fakt, že Ještěrka ve školce všechno sní. I polívku i hlavní jídlo, jí chleba nerozkrájený na mašinky, jí pomazánky.. Všecko nad čím doma ohrnovala nos. A ohrnuje i nadále, bohužel :(..
  • Brát si miminko do nosítka při vyzvedávání dítěte ze školky je naivní blbost a velká chyba. Vždyť ju naháním po schodech nahoru a dolů a řvu na ni, ať se kruci vysvleče. Navíc má boty na tkaničky a i kdyby je měla na suchý zips a zapínala si je sama.. Tak já sama si musím zavázat tkaničky. A to mi bez vyklopení mimina fakt nejde.
  • Pořídila jsem nažehlovací jmenovky, udělalo mi to radost a všechny kusy oblečení (které jsem posoudila, že nechci ztratit) jsem snadno označila a drží to parádně :)..
  • Některé cesty ze školky i do školky jsou stále horor. Je to jak kdy, ale ranní odchod do školky může vypadat, jako na fotce nahoře. A odpolední cesta domů na 150 m nabereme 50 minut a poslední metry ju nesu skoro v zubech :)...
Příště napíšu třeba něco o kroužcích, kam chodíme ;).
 


Komentáře

1 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 21. října 2017 v 23:50 | Reagovat

Ta je roztomilá

2 Klára Klára | 8. listopadu 2017 v 12:38 | Reagovat

Můžu se zeptat, je dcera v pořádku? Nemyslím to nějak špatně a doufám, že se neurazíte, ale měla jsem se synem podobné problémy (neposlouchal, špatně komunikoval, na nočník začal chodit až snad ve 3,5 letech), ve 4 letech mu byl diagnostikován atypický autismus a vývojová vada...

3 Ellanor Ellanor | Web | 30. listopadu 2017 v 14:50 | Reagovat

[2]: Díky za podporu :).. Ne, dělám si srandu. V tomto směru jsem naštěstí v klidu (krom toho počurávání), paní učitelka mě ujistila, že je dcera sice šílená, ale pořád ještě v normě a že zatím k psychologovi chodit nemusíme :)..

Počurávání pořád kolísá, s doktorkou jsme to řešili taky a nechali vyšetřit kde co. Ona je prostě roztěkaná a není to pro ni zas tak důležité. Bohužel (naštěstí?)..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama