Být princeznou

30. dubna 2018 v 22:15 | Ellanor |  Kostýmy
Blíží se renesanční akce a já opět šiju. Baví mě to moc. Ty dětské kostýmy snad ještě trochu víc než dospělácké. Asi proto, že jsou jednodušší a rychlejší :). Dneska se tu zmíním jen krátce o tom, jak z našeho miminka Ještěrky vyrostla princezna. Děti totiž nosí jednoduché tuniky a víc než čtverce a obdélníky nepořebujete umět sešívat :). Pokud ovšem nemáte doma holčičku.

Praktická zástěrka, nad kterou jsem se rozplývala posledně mi byla vloni v létě hozena na hlavu, že to nechce a hotovo. Dětské střihy se nosí cca do čtyř let. Nevím, kdo na to přišel, asi někdo, kdo neměl děti :).. Já jsem si mohla gratulovat, že Ještěrka začla protestovat ve 3 a 1/2 letech, kamarádce to udělala dcera jen chvíli po druhých narozeninách :). Na další akci jsem teda ušila malé šatičky a bavilo mě to tolik, že jsem ještě do podzimu ušila další pro Ještěrčinu kamarádku jako dárek. Doufám, že letos se obě holky sejdou na nějaké akci, zatím jsou šaty jen na hraní. Případně kvůli nemocím jedna nebo druhá nepřijedou.


Základní střih je podle civilních šatiček, opravdu na tom není co řešit. Vymyslela jsem i zlepšovák na velmi jednoduché začištění průramků a výstřihu podšívkou. Bohužel to nemám nafoceno, tak třeba příště :).. Zelené šaty mají sukni ze čtyř lichoběžníků prodloužených a růžové pruhy. Oranžové šaty měly materiálu dost, takže je sukně bohatě řasená z pruhu látky. Musím ještě ušít novou spodničku, je to v pořadí úkolů :)

Když chci Ještěrku namotivovat, že jedeme na vystoupení/táboření/bitvu, tak vždycky řeknu, že bude princezna na hradě a to jí jen svítí očička a je ochotná si obléct všecko (co se jí aspoň trochu líbí). Navíc letos mi Ježíšek nadělil knihu, kterou jsem si moooc přála - o renesančních dětských kostýmech - Tudor Child. To zas svítí očička mně a už šiju.. Aktuálně vlněné šaty s dlouhým rukávem :).

Po rozkliknutí obrázků jsou fotky v kolážích očíslované. Měla jsem zbytek zelené látky, ale na šaty to nestačilo (1), srovnání s šaty na normální nošení (2), bylo potřeba přikoupit látku, naštěstí ji ještě měli (na dně regálu). Druhé oranžové šaty mají jinde šněrování a tedy větší výstřih na hlavu (3). Zároveň jsou dole dvakrát zahnuté (4), takže by měly sloužit tuto a ještě další dvě sezóny, uvidíme :). Šaty v praxi: na vystoupení (5,6) na Stránecké Zhoři. Celková fotka renesančního outfitu, kde si ovšem Ještěrka odmítla sundat ponožky (7), na akci Špilberk žije (8) a na výletě na Pernštejn (9), protože todle jsou šaty, které se nosí na hradě :)).

Příští víkend je renesanční táboření a Ještěrka byla velmi dlouho zdravá, bez rýmy a nachlazení. Až do soboty. Takže nevím, jestli mám ještě doufat. Mám z toho docela depresi. Zdá se, že ani letos nám to nevyjde, už třetí rok kvůli nemoci tam nebudeme moct jet. Bojím se totiž, že to chytne i Žabička a budem se soplema zavření doma. A přitom to má být letos tak vymazlená akce v Jižních Čechách na gotické tvrzi. Krutibrko, to mě to štve :(... achjo...

PS: Všechny fotky jsou z loňska. Letos jsem šaty prodloužila o další růžový pruh a na tuto sezónu by měly stačit. Kéž by bylo víc akcí :)..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama