Miss Faldíček

31. května 2018 v 16:41 | Ellanor |  O Ještěrce
Naše malá princezna oslavila jeden rok začátkem dubna. V některých věcech je to dítě za odměnu a mám v plánu, že se to bude čím dál víc zlepšovat :).

Začlo to tím, že jsem natolik posílila záda, abych ji mohla zvedat beze strachu a hned je svět veselejší :). Naše princezna má hlas jako zvon, doufám, že bude mít trochu hudební sluch, aby ten potenciál využila. Měřili jsme decibely a práh bolesti pro ni není problém. Bohužel. Z tohoto důvodu také odkládám omezování kojení na dobu, kdy... no nevím na kdy, asi na dobu, kdy na to budu mít nervy :).. A tím jsem se obloukem dostala zpět k tomu, že je docela těžká, no, je to buclatý andílek, miss Faldíček. Ale všecko to má asi z mlíka a od přírody, protože normální jídlo zrovna moc ochotně nejí. Nezbývá než doufat, že už se přibíráni zpomaluje.

Žabička má specifický přístup ke stravě. Nevím, jestli existují Murphyho zákony ohledně krmení dětí, ale jestli ne, je nejvyšší čas, abych je s pomocí Žabičky začla sepisovat. Začneme třeba tímto:


"Ať vařím, jaký chci příkrm, stejně skončí v záchodě. V lepším případě rozmixovaný v polívce."
"Když dítě nějaké jídlo ochotně jí, ještě neznamená, že ho bude jíst i příště."
"To, že dítě jídlo plive, neznamná, že ho nebude jíst. Dvakrát ho vyplivne a pak zbytek zblajzne a ještě prstíčkem vyjídá poslední zrníčka rýže z prázdné misky."
"To, že dítěti nějaké jídlo chutná, neznamená, že ho vzápětí nevyplivne. A pak zase dál jí. A nebo taky ne. Tak to je pro dnešek konec, už to nechci vidět."
"Pokud někde na návštěve vykládáte, že vaše dítě moc nechce jíst, tak jak natruc tam sní všecko, co mu dovolíte a ještě nebohé tetě sní zbytky řízků od oběda. Prostě jak kdyby týdny nejedlo."

Člověk si říká, že to děcko vyběhá. Jenže to napřed musí začít chodit. Pak snad zmizí faldíky a vzroste chuť k jídlu. Mohla by začít líp jíst a líp spát (bez mlíka). Tohleto období ale trvá už celkem dlouho. Napřed Žabička spěchala, stoupala si dřív, než seděla, obcházela nábytek snad v devátém měsíci. Ale pak se to dlouho moc neposunovalo. Ještě donedávna ve 13-ti měsících neměla moc zájem o pohyb vodorovným směrem v prostoru, probíhalo to asi takto: Co už umí (), co zkouší nebo ji velmi zajímá (), co ji naprosto nezajímá ():
- Lézt po čtyřech -
- Vylézt na postel (vysokou jak židle, fakt nechápu, jak to udělala, našla jsem ji nahoře) -
- Vylézt na okno, když omylem nechám přistavenou krabici a Ještěrka tam zapomene židli (viz foto) -
- Vylézt na každé schůdky, stoličku, na všechny schody a lozit nahoru i dolů... -
- Vlézt do kočáru , slézt z kočáru
- Vylézt na žebřiny -
- Chodit -

Poslední týden už ale pozorujeme zlepšení i v tomto směru a pokusy o chůzi tu jsou. Napočítali jsme 5, výjimečně i 10 kroků :)..

Naše Žabička nám dělá radost. Zajímají ji láhve se šroubovacími vršky, klíče v zámku, obouvání bot i navlíkání ponožek na nohy. Kroužky na tyčku naskládala za chvilku...Taky už umí první zvířata a první slova... Možná, že to není nic neobvyklého, řeknete si. Ale maminka, jejíž první dítě to (v tomto věku) nedělalo, ta pochopí mou radost :).

No a možná už brzo, jak se povytáhne, tak faldíčky zmizí. Taky ty "gumičky zařezané" aneb faldíček uprostřed předloktí. Ale nevadí, máme je zdokumentované a tak zůstanou navždy v paměti a v rodinném archivu :)..
 


Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 10. června 2018 v 10:41 | Reagovat

To je sluníčko:-)

2 hotmail.com hotmail.com | E-mail | Web | 7. července 2018 v 6:56 | Reagovat

Keep on trying!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama