Fotokniha pro zlost

8. června 2018 v 23:52 | Ellanor |  Každodenní drobnosti
Snažím se nepsat sem nic negativního, ale dnes jsem dost naštavaná, takže to bude taková recenze. Recenze, kterou si nikdo za rámeček nedá.

Rozmohly se nám v poslední době fotoknihy, je jich plno a konkurence veliká. Právě proto se divím tomu, co držím v ruce. Největším expertem se totiž snaží být CEWE fotokniha. Jenže asi hraje na kvantitu, na masy.. protože jinak nevím.

Mojí mamce - babičce mých holek - jsem pro narození Ještěrky udělala fotoknihu. Pak druhou za rok k dalším narozeninám. To byl rok 2016. Pak jsem to vloni nestihla, protože se narodila Žabička a letos jsem chtěla pokračovat dál. Udělat fotoknihu od narození Žabičky do konce roku 2017 a někdy v budoucnu pak doplnit zbývající mezeru další fotoknihou.
Opět jsem si stáhla jejich software, znova do toho pronikla a začla po večerech skládat fotky do alb. Dva týdny před narozeninami bylo hotovo a já jsem to tam poslala. Naštěstí to bylo jen asi 24 stran, ale i tak mi to trvalo celkem dlouho. Zadala jsem stejné údaje jako předtím. Má to být čtverec v měkkých deskách sešitých jen sponkou. Když jsem si knihu vyzvedla, byla jsme z toho dost smutná:


- Gramáž papíru je nižší, což hlavně u desek vypadá blbě.
- Celá kniha je asi o 2cm menší v obou směrech.
- Kvalita tisku je diskutabilní, nezdá se mi to moc kvalitní fotopapír ani rozlišení, tohle ale nemám jak dokázat, nemám srovnání a je to subjektivní. Musím si některé fotky vytisknout samostatně jinde.
- Jako bonus se mi otiskl obrázek z obálky na prst a je tam bílý flek ve tvaru mého otisku prstu.
- Už neumí (nechtějí) potisknout i předsádku a vzadu přidali celou bílou dvoustranu, jen aby si tam dali malé logo. To tam předtím vůbec nebylo a vzhledem k výše uvedeným vlastnostem knihy, mě do vytáčí doběla.

Šla jsem to reklamovat na centrálu CEWE fotoknihy na Kobližnou v Brně. Přinesla jsem tu fotoknihu dělanou před dvěma lety a tuto novou. Byly tam dvě slečny, co se napřed tvářily ochotně, ale nevypadlo z nich žádné moudro:

- Ano, formát je menší. (A co já s tím, prostě smůla.)
- Nevím, proč mají jinou gramáž.
- Já jsem tady před dvěma lety nebyla.
- Fotky jsou z mobilu, to není kvalitní fotka. (Na můj argument, že není mobil jako mobil mi nebylo řečeno nic. Uznávám, že nemám v ruce důkaz.)
- Ne, nejde to udělat bez těch bílých stránek.
- Měkká vazba se neobjednává moc často. (Takže mám smůlu, že ji chci.)
- Nemůžete si to z programu vyexprotovat do digitální podoby. (Když už jsem se s tím tak dlouho trápila.)
- To dělají v Praze, to já nijak neovlivním.
- Můžu to tam poslat znova, oni to znova vytisknou a vy si pak řeknete, jestli to chcete. (Jenže to bude vypadat stejně, jen ten otisk prstu tam (zatím) nebude.)

V postatě to vidím jako jasné důkaz toho, jak kvalita této služby/firmy šla během dvou let do kytek. V roce 2011 jsme si u nich tiskli (naši první) knihu ze svatby a byli jsme tehdy spokojeni.

Zadavte se těma 350 korunama, k vám už nikdy nepáchnu :((((... Teď akorát řeším, co s tím. Nemám čas zase znova to zpracovávat, přebírat fotky a skládat je a jít to někde do tiskárny vytisknout, dohlížet na celý proces a nechat si to sešít. Jenže profesionální čest mi nedovolí to jen tak nechat být. Hlavně proto, že pokaždé, když to u babičky v knihovně uvidím, zase mě popadne vztek nad promarněnou snahou (a matka na mateřské moc času nemá, nevěřte, když vám bude někdo tvrdit opak:(().
 


Komentáře

1 Atheira Atheira | Web | 9. června 2018 v 8:48 | Reagovat

Já jsem spokojená se službami na 24print.eu přímo fotoknihu jsem tam neobjednávala, ale profi-fotky v různých formátech, i běžné fotky do alb, jednou i fotoplakát, nechávala jsem zasílat pohlednici a měla jsem i kalendář. Všechno v pořádku. Kvalita skvělá (samozřejmě tady jde i o kvalitu vstupní fotky. Nelze vyvolávat fotky z mobilu jako profi), už při nahrávání se u fotek zobrazí, jestli je rozlišení a kvalita dostatečná, takže člověk už předem ví, co od toho čekat a zařídí se podle toho.

Na obhajobu zmíněných slečen - to máte jako s prodavačkou nebo paní za přepážkou na nádraží. Nic pořádně nezmůže. Stěžovat si na takové zaměstnance nemá smysl ani žádný efekt, v podstatě jsou v tom nevinně.

2 Ellanor Ellanor | Web | 9. června 2018 v 12:45 | Reagovat

[1]: Samozrejme, ze slecny za to nemuzou, ale je to potom prave ten problem. To, ze mezi prodavacem v obchode, ke kteremu to jdu reklamovat a clovekem, ktery to tiske je neprekonatelna vzdalenost a nejde nijak prekonat. To je zasadni potiz. Nekdo rozhodl o tom, jak ma fotokniha bude vypadat a ja s nim nemuzu mluvit, a ani ten prodavac..

Fotime na Iphone uz x let a fotky ve starsti fotoknize byly foceny na starsi model telefonu. Vypadaji lip nez ty v te nove... bohuzel.

3 hotmail.com hotmail.com | E-mail | Web | 18. července 2018 v 8:44 | Reagovat

come back from now.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama