O mně a o stránkách

Flákám blog

2. října 2017 v 0:14 | Ellanor
Ano, nijak jinak se to tu nedá popsat. Léto je to tam a proběhla spousta zajímavých akcí, výletů a témat. Jenže co já dělám po večerech? No hlavně šiju :).. A nebo odpočívám, výjimečně i na nějaký film dojde.. Ale spíš doháním resty, tedy šicí resty :).

Ráda bych Vám slíbila spoustu zajímavých článků, ale ony jsou všechny rozepsané. Některé už dlouho, některé ode dneška. A tak to je s blogem. Myšlenka mě chytne někde po cestě, mám super pointu na článek. Jenže ji neudržím a když ano, tak po příchodu domů (nebo po třech dnech, kdy se dostanu k blogu), už mi nepřijde tak zajímavá :(..

No abych to shrnula. Velký úkol, na který jsem se hodně chystala, proběhl tuto středu. Bylo to nové vystoupení. Znamenalo to nejen natrénovat, ale taky nachystat nový kostým. Už je to hotovo a já můžu plynuje přejít na další resty a nápady. Třeba na blog a nebo softshelovou bundu, co musím ušít naší Ještěrce, když už má být od zítřka ten drsný podzim :).. Tak držte palce, já se zas někdy ozvu :).

10. výročí blogu

9. září 2016 v 21:49 | Ellanor
Přesně před měsícem 9.8.2016 tiše a nenápadně oslavil můj blog deset let od svého založení. Proběhlo to v tajnosti, protože jsem na to myslela na jaře, ale o prázdninách jsem na to pak už zapomněla :). Ale o tom to tu je: až to sem napíšu, tak to tu bude. A nebo nebude, jako asi třicet rozepsaných zastaralých článků :)..

Není moc co bilancovat, co taky v kronice bez systému, kam zapisuji nahodile myšlenky, zážitky, výtvory :). Navíc na nostalgii mívám náladu jen velmi vzácně - jsem toho názoru, že to člověku spíš škodí :). Zkusím tedy najít fotku aspoň sebe. Jak jsem vypadala v roce 2006 a jak vypadám teď. Je tedy samozřejmě otázka, jestli to někoho zajímá ;-).. Navíc nechci sama sebe vyděsit :).

Nový koníček

27. ledna 2016 v 15:44 | Ellanor
Tento článek píšu jednou rukou, protože dítě je nemocné a nedá mi klid ani když spí. Musí na mně prostě ležet, jinak se vzbudí a kňučí.

Volného času moc nemám ani když je zdravá, nestíhám nic šít, o blogu nemůže být ani řeč :( Na jaro a léto mám ovšem velké plány, rozhodla jsem se rozšířit svůj arzenál koníčků o ohnivé vějíře :). Zatím mám jedny půjčené, sleduju videa a na společných trénincích (jednu hodinu týdně) se snažím přijít na kloub různým výukovým videům :).. Mám sice nějaké základní zkušenosti s poi, ale na letošní sezónu mě čeká velká výzva - vlastní choreografie v sexy tanci.. ou ou, srovnávám se s tím a zkusím ze sebe dostat, co půjde :o))) Dám pak vědět, jak to dopadlo :)..

Krásný nový rok a předsevzetí

28. ledna 2015 v 23:30 | Ellanor
Trochu jsem pozapomněla sem dát naše PF. Letos jsme se vyšvihli a po několikaleté pauze opět máme rodinné PF, kterým všem přejeme do nového roku nejen slovně, ale i písemně :o)...


A protože je leden už skoro za námi, mám už dobře rozmyšlená svá letošní předsevzetí :)... Jelikož se na sebe dívám realisticky, dala jsem si předsevzetí jen menší, dílčí úkoly praktického charakteru. No a vzhledem k tomu, že leden již končí, můžu si rovnou některá z nich odškrtnout jako splněné :o))..

Dvoustý článek a nové rubriky

9. října 2013 v 20:26 | Ellanor
Tento článek je zcela samoúčelný, ovšem se slavnostním nádechem. I dnešní datum je trochu speciální. Říkám jenom trochu, protože článek je sice krásně kulatý - má pořadové číslo 200 (!), ale datum založení blogu a prvního článku zas tolik kulaté není. Dnes je to přesně 7 let a 2 měsíce, kdy jsem 9. srpna 2006 v 14:13 zveřejnila svůj první zkušební článek s názvem Šijeme nové peřiny :).. Holt 9. srpna tohoto roku mě vůbec nenapadlo pátrat po něčem na blogu, tak jsem to vyřešila dnes takto :)..

Tehdy bylo mou starostí jak se nachystám před odjezdem do Francie a i když jsem v omezené (snad by se dalo říct zdravé) míře grafoman, asi by mě nenapadlo, že projekt tohoto blogu neskončí na dně šuplíku jako mé jiné sešity a notýsky, kde jsem začla něco lepit nebo sepisovat a nedostala se na třetí stranu :o)... Nenapadlo by mě, že za sedm let si tu vytvořím částečně kroniku či deník a pak jednoho podzimního večera to zkusím trochu bilancovat. Ale dosti nostalgické noty. Můžeme se podívat na suché statistiky, v rozumné a stručné míře nejsou žádná nuda :)..

Trochu šok

7. března 2013 v 11:11 | Ellanor
Asi před dvěma týdny mě při návštěvě domovské stránky blog.cz čekal trochu šok. Vyskočila jsem sama na sebe. na úvodní stránce. Trochu mě to vyděsilo, opravdu, moje sebevědomí není má nejsilnější stránka :).. A zvlášť když můj blog reprezentovala neostrá fotka odkazující na starý článek z pobytu v Bretagni. Nakonec mě to samozřejmě potěšilo, zvlášť ty milé komentáře od neznámých lidí. Většina zavítala i na tehdy aktuální článek o barevných kolážích, kde zanechali hodně chvály a já jsem se tetelila blahem :o).

Otázkou pro mě zůstává, jak na mě došli a proč vytáhli pět a půl roku starý článek?!! Tedy ta fotka na útesu je z ročního pobytu ve Francii má nejoblíbenější, ale mám i jiné, nové články, výlety, fotky :)... Nechme toho, je to asi fuk :)..

Znovu mě to ale přivedlo na otázku, kterou jsem si položila už několikrát. Mám se přihlásit do Autorského klubu? Podmínky splňuji, myslím. Ale má to cenu? Nechci se dotknout členů, ale občas mám dojem, že jsou to lidé, se kterými nemám mnoho společného. Je to ale potřeba? Poraďte.. třeba jen hlasováním v anketě :o)..

Nová zelená grafika blogu

17. října 2012 v 12:33 | Ellanor
Šlo to postupně a ještě to není dokonalé, ale teď v této fázi jsem spokojená :).. Např. pro nápis "Blog Ellanor" hledám ještě lepší font :). Včera večer jsem se s tím poprala a výsledkem je čtvero nových pozadí pod hlavičku blogu. Fotografie jsou z našich cest. Tato aktuální je z mého přeletu balónem nad Brnem z minulého týdne, což snad taky bude článek :)..

Prosím, napište mi do komentářů, jestli se vám hlavička logu zdá příliš vysoká, jestli ji udělat poloviční nebo jak se to jeví na vašich obrazovkách, díky :)..

Od začátku roku, kdy jsem se po delší pauze k blogu vrátila se to tu postupně měnilo. V první řadě se už nesnažím zabírat celou šířku naší (veliké) obrazovky. Ustálilo se to na 850px šířky. Utrpěl tím vzhled některých starších článků, kde jsou fotky vedle sebe na řádku. Postupně to upravuju, kdyžtak prosím o shovívavost.

Na pozadí po stranách, které je tu už dlouho (a budu ho muset barevně trochu doladit), vidíte všechny věci, co mám ráda (například hrášek žeano:) a co mě zajímají :).. Tato tapeta mi dala hodně práce, tak se musím virtuálně poplácat po rameni :o).. Hlavně tedy proto, že jsem si obnovila znalost výroby této opakující se tapety/textury ve Photoshopu. A dokazuje to, co Honza včera říkal, jak málo ten Photoshop - svůj nejoblibenější program - znám :).. (Vpravo vidíte cvičnou tapetu s notama.)

Měla jsem tu ještě jednu stížnost, a to tu, že se písmo na černé pozadí špatně čte. Moc se tímto mamce omlouvám, ale nemohu předělat podkladní barvu článků. Aspoň jsem to tedy částečně podložila obrázkem. Abych to vysvětlila, obecně se říká, že blog zaměřený spíše na text je lepší na světlém podladu. A web, kde převažují obrázky zase na tmavém. U mě je to tak půl na půl. Od začátku jsem všechny věci focené speciálně na blog, dávala na černý podklad (příklad 1, příklad 2) a vypadalo by to hrozně na jiné barvě. Nepřipadá v úvahu to přefocovat (zvlášť, když jsou perníčky snězeny :)).. Takže takto, díky za pozornost :).

Rok a půl od svatby

4. března 2012 v 13:03 | Ellanor
Dneska je přesně rok a půl, co jsme se s Honzou brali - 4. 9. 2010. Protože tady na mém blogu jsem se o tom vůbec nezmínila, dám sem aspoň zpětně pár slov. A také odkaz na fotky a naše oznámení.


S odstupem času hodnotíme, pár věcí bychom udělali jinak (samozřejmě mluvím o organizační stránce, ne o samotné svatbě), ale jinak na tento víkend vzpomínáme moc rádi. Stejně jako všíchni naši hosté, což byl náš cíl :o)... Dokonce se nám po víc jak roce podařilo vytvořit fotoknihu, takže máme fotky i na papíře :).. jestli někdo (já) zpracuje i videa, je stále otázka..

Ještě se zmíním o tom, co bychom změnili, kdybychom organizovali svatbu znova. Mě totiž velmi trápilo to, že když nemůžu pozvat všechny na slavnostní oběd, tak kamarádi se do večera musí nějak zabavit sami. (Což bývá problém, když jsou ty místa daleko od sebe, oni nejsou mobilní atd..) Na svatbě jsme se jim snažili zábavu a dopravu zajistit a přestože to bylo komplikované, plán vesměs vyšel a například můj švagr si pochvaloval, jak se za celý den nestihl nudit :o).. Kdybychom dělali svatbu znova, přehodili bychom prostě pořadí: 1. rodinný oběd, 2. obřad, 3. večírek pro všechny. Je to neobvyklý postup, ale myslím, že velmi praktický :)...

Pokračovat s blogem?

30. prosince 2011 v 17:42 | Ellanor
Nelze si nevšimnout, že se tu již dlouho nic neděje. Nápady na články mám pořád, stávají se mi podivné, zaznamenáníhodné situace celkem často. Ovšem chuť to zapisovat kolísá, poslední rok až dva je sinusoida spíše u svého dolního okraje. Původní plán byl přestěhovat stránky na lepší adresu i redakční systém. To bohužel naráží na technické problémy, které, protože nejsou prioritou, zůstávají zatím nedořešené.

Velice bych chtěla poděkovat všem, kteří zaškrtli v anketě možnost, že by chtěli mít v ruce sepsané mé zážitky z Bretagne. Upřímně řečeno netuším, kde se tu tolik těch lidí vzalo - přes 50, to jsem ani netušila, že sem tolik lidí chodí! :))).. Sice tato myšlenka víc než rok spala, ale musím zde nezávazně prohlásit, že mám nový důvod, proč se do této knížečky pouštět :)).. Tak uvidíme :)

Aby měl tento článek aspoň nějakou informační hodnotu, dám sem odkaz na své dvě oblíbené stránky, které pravidelně sleduji. Pokud jste sledovali anketu Křišťálová lupa, ceny za nejzajímavější stránky letošního roku, nebude to pro vás žádné překvapení.

Módní peklo je stránka holky jménem Ada, která měla vždy zdravé názory na šití a módu. Sledovala jsem už její předchozí blog, kde měla návody, střihy a například i velmi poučný článek pro výběr šicího stroje. I tato osoba je Brňačka, což má pro nás Brňáky velké plus, přestože články a jejich informační hodnota už dávno překročily hranice naší metropole. Kromě asi nejoblíbenějšího druhu článků, což jsou kritické úlovky z ulic, tu najdeme i pozitivní články. Například jak kombinovat barvy, doplňky, třeba speciální článek o punčochách nebo o tom, kde v Brně shánět poctivý kabát. Já nejvíce oceňuje články o materiálech (hedvábí, vlně..) a další poučné podporující tvořivost. A taky si dávám pozor na to, co obleču, aby mě někdo nevyfotil do Módního pekla. Neříkám, že se ze mě díky těmto stránkám stala manekýna, u mě to půjde pomalej než u jiných zapálených čtenářek Pekla, ale myslím na to, což je záslužné :)..

Žít Brno je povinné čtení pro všechny Brňáky, kterým na svém městě aspoň trochu záleží. Téměř každý článek ve mě vzbuzuje smích i pláč zároveň, což máloco jiného na netu umí. Dopuručuji články architektonicky laděné: Radnice žaluje FA, Nový územní plán čistý a prázdný... Z oblasti kultury Stěhování divadel na kraj Brna, dále třeba Kritika gamblerství v Brně nebo Průvodce prváků atd.. v neposlední řadě článek o tom, proč se už pozítří má Brno přejmenovat na Krno.

Na závěr vysvětlení ilustrační fotografie, dnes odpoledne jsme se pořádně zasmáli na České, když jsem tam našla na cedulích tuto ukázku guerilla knittingu :)))

Flamenkový zápal

30. června 2009 v 16:03 | Ellanor
Poslední dva měsíce jsem se trochu omylem dostala k flamencu. Začla jsem chodit doprostřed kurzu začátečníků a protože jsem se celkem chytala, šla jsem i na vystoupení, které bylo už po mé čtvrté hodině.

. . . . . . . . . .

Flamenco je úžasný sólový tanec, který se dá tancovat klidně i na čtverci 50 x 50 cm.. Zatím dost plavu v pojmech, vím akorát, že "planta - conta - cont" znamená "špička - pata - pata" :).. nevím jestli dřív zjišťovat kroky, kostýmy, druhy tanců, reálie.. tak spíš jen tak sleduju videa a cvičím zápěstí s vějířem :).. O prázdninách se doufám dostanu na krátký intenzivní kurz a od září budu pokračovat v kurzu mírně pokročilých :)..

. . . . . . . . . .
Minulý týden jsem navštívila flamenkový obchod v Praze a koupila jsem si dva vějíře (konečně !) a flamenkové (okované) boty (!! :o)).

Přidávám inspirační videa, ty z vystoupení nejsou veřejně k dispozici, ale fotografií je dost :).. Na fotkách v těch zelených šatech je naše šéfka Ema Ševčíková. Fotky dalších vystupujících jsou tady.

Moje oblíbená videa na youtube:
Guajiras
Tanec začíná asi v 1:45 min. Flamencový zpěv je něco, na co jsem zatím nepřivykla, ale možná je to jen otázka času :).. tanečnice umí krásně pracovat s vějířem a je to asi jednom z nejlepších videí, co jsem zatím našla..
Recuerdos en Ámbar... Guajiras
Tanec od cca 0:15 min. Úžasná práce nejen s vějířem, ale i s typickou vlečkou (zatím nevím přesně, jak se tomu říká, vypadá to jak ocas mořské panny :o), původně jsem si myslela, že v tom se nedá tancovat, vždyť se v tom člověk ani neotočí :o))..
Baile flamenco - barcelona '92 - baile andaluz
Zahájení olympijských her 1992 v Barceloně, tanec v párech (sólea, aspoň jeden pojem už umím, ale nevím která :)) je od 0:25, sólový tanec od 2:05. Mimojiné moc pěkné, i když výrazné barvy, mňam :)...
Alegrias
První video, co jsem shlédla, když jsem dala vyhledávat "flamenco". První polovina mě fascinuje (, pro druhou půlku platí, že nemám ráda ten zpěv :(). Ty šaty s vlečkami a štíhlé tanečnice v decentních barvách jsou úžasné..
Maria Pages - Firedance
Dřív, když jsem sledovala irskou show Riverdance, tak jsem flamenkové části přeskakovala, teď je to přesně naopak. Podle videí, co jsem našla se tato tanečnice vyžívá ve scénách, kde je vidět jen silueta. Co můžu amatérsky posoudit, tak má jeden z nejlepších tanečních výrazů. (A taky mě facinuje, kolik je možností jak uchopit okraj sukně, aniž bych se pro ni člověk musel zohnout :o)))..
 
 

Reklama