Zaujalo mě

Zpívající číšníci

11. srpna 2017 v 23:45 | Ellanor
Můj manžel v poslední době s oblibou sleduje americké talkshow. Mě to dobírání si Trumpa zas tak netankuje a napoprvé stejně většinou nepochytím o čem je řeč. Nejvíc mě ale zaujal James Corden, politiku neomýlá, jehož angličtina není ještě tak zkažená a témata tam má spíše z kultury, zve si zpěváky, herce, dělá srandovní reportáže..

Vybrala jsem Vám jeden velmi povedený a srozumitelný kousek. Scénku, kterou si zahrál s mým oblíbeným zpěvákem Stingem :)..

S kloboukem je život veselejší

15. února 2017 v 10:00 | Ellanor
Když člověka omrzí, co mu okolí pouští, začne pátrat v paměti, jestli není nějaká kapela nebo styl, na které si už pár let nevzpomněl. Tak jsem si zas pustila Incognito, které se mi před lety fakt trefilo do vkusu (přestože mému okolí ani ne :).. To si tak nasdílíte úžasnou písničku na FB a ona od vašich přátel neposbírá ani jeden like. Inu, co bych se tím trápila.. spíš se tomu divím :)..

Zdá se, že posledním albem se styl acid jazz, kterým se Incognito vyznačovalo, spíše přiklonilo k tanečnímu funky. A to je v mém případě to nejlepší na blbou náladu :)..

Téma písničky je jasné, co ovšem zůstává záhadou, je název. Slovo "holler" jsem nerozšluštila ani já amatér ani manžel, který se v angličtině vyzná mnohem lépe. Takže pokud mi někdo poradíte s názvem a hlavním větou v refrénu: "Hats makes me wanna holler", budu Vám moc vděčná :)..

Opice, sloni, opice, sloni

30. října 2016 v 19:56 | Ellanor
Dnes tu máme oblíbenou píseň Ještěrky. Kdo zná současný pop, už asi tuší podle názvu o čem je řeč, podle obrázku určitě :).. Když u nás nefrčí pohádky nebo se jí snažíme nabídnout něco, co by bavilo i nás, většinou se ptáme "pustíme slony?", "pustíme opice jak tancujou?"

A když písnička skončí, je jasné, co Ještěrka řekne. Když skončí opice, chce slony, když skončí sloni, chce opice :).. Tak u nás posloucháme Coldplay. Ještě, že je to tak dobrá hudba :)..

Postmoderní jukebox

26. března 2015 v 15:29 | Ellanor
Díky jedné kámošce na fb jsem objevila projekt Postmodern Jukebox. Hraje to u nás od rána do večera a Ještěrce se to velice líbí :).. Pokud máte rádi retro hudbu, budete nadšeni. Od dvacátých let po šedesátá, všechny styly, co si vzpomenete - swingové, jazzové, v menším zastoupení třeba bluegrass, country nebo kletzmer :).. Od předělávky hudby ke GoT až k popovým hitům - třeba Girls Just Wanna Have Fun v rytmu valčíku atd :)..

Tu hudbu si fakt užívám, album jsem si nekoupila, turné se středu Evropy vyhýbá, ale musí to být skvělé, slyšet to naživo :).. Nepátrala jsem hlouběji, jak velké seskupení hudebníků a zpěváků to je, ale zdá se, že obsáhlé (jediný klavírista se nemění) :o).. Samotná píseň, kterou jsem dnes vybrala se tak trochu vymyká v dobrém smyslu slova. Basistka nejem krásně zpívá a hraje, ale taky ten text je povedený :)...

Dáme si popcorn? :)

21. listopadu 2014 v 23:46 | Ellanor
Trochu to po posledních vážných článcích odlehčíme. Dlouho jsem nepřidávala nic do rubriky "zaujalo mě" a protože Ještěrka už má sílu a při stříhání nehtů ji musím něčím zabavit, zalistovala jsem v mých oblíbených scénkách ze Sesame street. Tahle nás všechny pobavila natolik, že si ji už třetí den pouštíme aspoň několikrát denně :)..


Happy Brno

22. dubna 2014 v 13:57 | Ellanor
Za oknem prší, takže na zneutralizování si dnes pustíme něco veselého. Už je to asi dva měsíce, co jsme viděli výborný film Despicable me 2 (Já padouch 2). Zazněla tam jedna velmi optimistická píseň, přemýšlela jsem tehdy, kde bych si ji ještě mohla pustit. Neuběhl ani měsíc a tato písnička Happy od Pharrella Williamse se stala hitem. A co navíc, stala se internetovým hitem. Samotný oficiální klip mám několik variant, včetně hodinového. Také se stal inspirací pro lidi na celém světě k vytvoření vlastních videokoláží, jak veselí a šťastní jsou :)))..

Připojilo se i Brno s velmi kvalitním videem, kde reprezentuje samo sebe, lidi i město. Je to opravdu ukázková sonda do života v našem městě, najdeme zde všechny zásadní místa - Špilberk, Denisovy sady, Petrov, hrad Veveří, Mahenovo i Janáčkovo divadlo, nádraží, Zelňák, Svoboďák, letiště Tuřany, zmenšeninu Kaplického chobotnice a hlavně vilu Tugendhatt. A taky sondu do lidí, od mladých, dětí, starších až po lidi v krojích, studentů taneční konzervatoře, bezdomovce a všecky brněnské činnosti: obchody, hospůdky, hokej, brněnský závodní okruh atd.. :))..

Tony Awards 2013

25. června 2013 v 9:56 | Ellanor
Dnes něco strhujícího!.. dnes něco fantastického a dechberoucího :).. Koncentrovaná současná Broadway - úvodní číslo letošního předávání cen Tony, tedy Oskarů muzikálového nebe. Moderované už po několikáté hercem Neil Patrick Harrisem.

Bylo příjemné zjistit, že toto video se dá shlédnout s kvalitními českými titulky. Moc díky za překlad (a vysvětlivky) serveru videacesky.cz.

Bohužel z tohoto serveru nejde přímo linkovat, tak si prohlédněte otitulkovanou verzi přes TENTO ODKAZ, doporučuji v HD rozlišení. Nebo se koukejte tady dole a zkoušejte jestli porozumíte, co všechno stihnete sledovat, prostě se kochejte show :)...

Hap hej

29. května 2013 v 18:23 | Ellanor
Dnes mám náladu na velmi neobvyklou hudbu. Skupina DVA je zvláštním úkazem české (internetové) hudby. Nazývají sami sebe kuchyňský beatbox, hudba neexistujících národů, freakfolk a podobně. Protože je dneska speciální den, kdy má mamka narozeniny, má tu ode mě tento symbolický dárek, pozitivní písničku Hap hej :))..


Možná jste na ně už narazili. Pokud máte rády hry od Amanita design (Samorost, Machinarium), tak jejich poslední počin - Botanicula - má soundtrack právě do skupiny Dva, která za něj získala cenu až v Americe. A nebo jste už možná někde viděli videoklip Nunóvo Tango zpívaný pseudomaďarštinou. Když jsem ho viděla poprvé, vůbec mě nenapadlo, že to stvořili Češi, jen ta postava otce se sekerou v ruce ve mě vzbudila podezření :)..

Dva zpívají vlastním vymyšleným jazykem, všechny texty ale mají na svých stránkách přeloženy do češtiny:).. Na tuto hudbu je potřeba mít náladu, nemívám ji moc často, ale když ano, opravdu je ocením :))..

Making Red Dress

21. března 2013 v 10:39 | Ellanor
Během mého současného nepsavého období jsem si pro vás připravila alespoň tento bonbónek. Jako již hodněkrát, našla jsem na Nyxu video, které mě chytlo za srdce :).. Je to přímo umělecké dílo v podobě tříminutového klipu popisující tvůrčí proces tvorby červených šatů a jeho nafocení na modelce. Autory jsou řecké studio Deep Green Sea. (Doporučuji pustit video přes odkaz v plné šířce a HD kvalitě.)

V rámci tohoto projektu The Art Of Making ještě najdeme průběh vyfrézování kusu nábytku ve stolařské dílně a naprosto úchvatné video z tvorby flamenkové kytary, včetně živé hudby :)..

Top Dream Company: Roztančíme ten náš státní dluh

18. října 2012 v 9:40 | Ellanor
Volby jsou už passé, nebudu je komentovat, zato vám ukážu jedno video, které mě z celých voleb nejvíc pobavilo :).. Pražská skupina Top Dream Company se s tím neštve. Napřed svědomitě naslibuje, ale v poslední sloce říká otevřeně, co v politice hodlá dělat. Jak to tam funguje a bude fungovat.

A proč to neříct narovinu?! :)) "Znám jedno místo, tam je to ta jistota, platí za to že máš.. a neděláš nic.".. "Kdo nekrad, nevydělááváá".. "Občánku můj drahý, pro tebe nic neudělám..." Tak co, dali byste jim hlas?! To jsou sympaťáci. Takoví hoši s upřímným srdcem! Těch moc v politice není! :))
 
 

Reklama